Search

Abstrakcyjna willa nad jeziorem Lugano

Willa Stealth 01

Elegancka, potężna rodzinna rezydencja Stealth znajduje się w spokojnej miejscowości Morcote. Willa, dzięki wspaniałej lokalizacji, zapewnia od strony południowej zapierające dech w piersiach widoki na jezioro Lugano.

WillaStealth 05

Zaprojektowana przez ZMB Architettura willa zajmuje powierzchnię 1850 metrów kwadratowych i rozciąga się na trzech poziomach. Kluczowym punktem wszystkich przestrzeni jest górzysty krajobraz, w którym Stealth łączy się niewidocznie poprzez matową czerń powierzchni. Otwarty i niekonwencjonalny dom rozciąga się na 3 poziomach i 2 skrzydłach, nigdy nie ujawniając swojego pełnego wymiaru. Projekt ewoluował podczas procesu projektowania, a liczne szczegóły pozwoliły na postrzeganie jednopiętrowej willi o dużej złożoności przestrzennej i abstrakcji. Dach, inspirowany samolotami niewykrywalnymi przez radary, można uznać za centralny element całego projektu. Jednocześnie to jedyny element nieruchomości widoczny z ulicy.

Willa Stealth 02

Abstrakcyjna willa

Zaczynając od placu wejściowego, patio wodne to pierwsze miejsce do którego trafiamy. Dalej usytuowano salon, werandę, ogród, odkryty basen, by na końcu trasy dojść do jeziora. Tam, gdzie spotykają się dwa skrzydła mieści się dzienna część domu. Wykorzystano tu zautomatyzowane szklane ściany, które umożliwiają otwarcie obu frontów, przełamując wszelkie granice wewnątrz budynku.

Willa Stealth 08

Po przejściu do domu schody prowadzą do poziomu poniżej, aby odkryć schowane przestrzenie, takie jak kryty basen i podziemna siłownia. Oświetla ją trójkątne patio. Główna sypialnia to także przestrzeń przejściowa.

Willa Stealth 06

Ponieważ czarne materiały zastosowane na zewnątrz wzmacniają efekt lekkości i abstrakcji, postanowiono zastosować czerń do wnętrza. W ten sposób stworzono monolityczne wrażenie skrzydła, a jednocześnie rozwiązano problem oślepiającego światła słonecznego. Począwszy od wstępnego projektu, firma Molteni & C | Dada pomogła osiągnąć cel, jakiego oczekiwał klient. Chodziło o stworzenie prawdziwej abstrakcji.

Willa Stealth 07

Tak więc ściany wewnętrzne są albo odsłonięte żelbetowe, albo pokryte matowymi czarnymi panelami. Żywice cementowe zapewniają ciągłość wewnątrz i na zewnątrz. Natomiast sufity pomalowane półpołyskowym czarnym lakierem z efektem drewna zapewniają ciągłość boazerii na ścianach.

WillaStealth 03

Willa wypełniona Molteni & C | Dada

Ze względu na możliwość wielu różnych niestandardowych kompozycji, wybrano system sof Free Style zaprojektowany przez Ferruccio Lavianiego. Dzięki temu powstały dwie sofy – wyspy, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Tak naprawdę chodziło o stworzenie różnych punktów widzenia, miejsc, w których można cieszyć się krajobrazem i spędzać czas z rodziną. Część dzienną wzbogacają kultowe elementy, takie jak fotel D.156.3 autorstwa Gio Ponti. Nie mogło zabraknąć także fotela Elain zaprojektowanego przez Vincenta Van Duysena. Przestrzeń uzupełnia także stolik kawowy Pannacotta zaprojektowany przez Rona Gilada i elegancki dywan Edge zaprojektowany przez Nicola Gallizia.

WillaStealth 04

Szeroka przestrzeń przeznaczona jest na część kuchenną, w której znajduje się wyrafinowana kuchnia Hi-Line Dada 6 zaprojektowana przez Ferruccio Lavianiego. Stanął tu także niestandardowy czarny liniowy stół zaprojektowany przez samego architekta Stealth. W sypialniach zastosowano szafy Gliss Master i garderoby zaprojektowane przez Vincenta Van Duysena. W różnych przestrzeniach znalazły swoje miejsce także fotel D.151.4 autorstwa Gio Ponti, komoda MHC.1 Wernera Blasera, komoda Kensigton Rodolfo Dordoniego oraz stolik kawowy Vicino od Foster + Partners.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close