Search

Modernistyczny cud Gaudiego w Barcelonie

 

Barcelońska dzielnica Eixample to z pewnością istny raj dla hiszpańskich miłośników modernistycznej architektury, a Antonio Gaudí był jednym z architektów, którzy jako pierwsi zainteresowali się tą przestrzenią. Ze względu na to jeden z jego projektów został ostatnio odnowiony przez lokalną firmę wnętrz Mimouca Barcelona.

Anotnio Gaudi i czar historii

To właśnie mozaikowe podłogi Nolla, sklepione sufity a także oryginalne witraże budynku przy Caspe Street przemówiły do ​​klienta. Jeden z największych kolekcjonerów sztuki w Stambule szukał domu dla swojej rodziny. Znalazł ją w hiszpańskim mieście i chciał przywrócić mu dawną świetność.

Mozaiki Nolla stały się punktem wyjścia dla firmy Mimouca Barcelona, ​​kierowanej przez Martę Casas. Na ścianach we wnętrzu zastosowano subtelne odcienie szarości, wykorzystano tam odpowiednią stolarkę, aby podkreślić moc eksponowanej mozaiki. Sklepione sufity otrzymały równie intensywną uwagę. Przywrócono do świetności zastane w przestrzeni fryzy i listwy.

Spotkanie przeszłości ze współczesnością

Wnętrze Mimouca Barcelona podkreśla bogaty wystrój architektoniczny Gaudiego. W salonie oryginalny kominek z różowego marmuru z Walencji uzupełniają boczne dębowe regały na książki. Znajdują się tam również sofa Casadesús i fotele Gigi Radice z lat 50. XX wieku tapicerowane aksamitem Rubelli. Tymczasem w kuchni i jadalni czarne urządzenia Dornbracht kontrastują ze stołem jadalnym ze szczotkowanego dębu i krzesłami Tauro Andreu World.

Bogate naturalne światło podkreśla rześką paletę kolorystyczną apartamentu głównego. Znajdziemy tam przegląd stylowych dodatków – od wyściełanego mosiądzem wezgłowia po złocone szafki nocne Praddy.

W łazience dwie włoskie umywalki z kamienia nadają wnętrzu subtelnego tonu. Elegancko dopasowują się do dwóch luster a także czarnych baterii Dornbracht. Ponadto toalety i kabiny prysznicowe wyłożone są czarnym silikatowym chodnikiem i szarymi ścianami stworzonymi przez lokalną Juyol Marbles.

Remont Mimouca Barcelona ma na celu zachowanie modernistycznego stylu mieszkania, który nadał mu Antonio Gaudi. Renowacja respektuje oryginalny projekt Gaudiego, odzwierciedlając zarówno przeszłość jak również otwierając ją na przyszłość.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close