Search

Thread- centrum kultury w Senegalu

Senegal

Centrum kultury Thread w Senegalu zlokalizowane jest w regionie Tambacounda. Na   terenie, należącym do centrum, wybudowane zostały zaprojektowane przez pracownię Toshiko Mori Architect dwie rezydencje dla artystów oraz budynki użyteczności publicznej.

Miejsce to jest idealnym punktem spotkań ludzi zainteresowanych sztuką oraz artystów, którzy chętnie korzystają z rezydencji w celu zgłębiania wiadomości na temat wiejskich terenów Senegalu, by następnie czerpać z nich inspiracje do tworzenia.

Lokalni budowniczowie

Zespół projektantów z Toshiko Mori Architect zastosował naturalne, lokalne materiały i techniki budowlane,  by nawiązać do miejsca, w którym znajduje się centrum. Dodatkowo, w budowę konstrukcji budynku oraz dachu zaangażowano ludność lokalną. Mimo, pracy oraz użycia technik charakterystycznych dla rdzennych mieszkańców, bryła wygląda bardzo nowocześnie.

Konstrukcja przypomina połączone ze sobą namioty z falującym dachem z dwoma otworami, przez które wpada naturalne światło. Przestrzeń pod otworami tworzy oryginalne miejsca spotkań lokalnej społeczności w celu świętowania najważniejszych wydarzeń w wiosce. Pochyła konstrukcja dachu umożliwia odprowadzenie deszczówki do specjalnie przygotowanych, zakrytych rezerwuarów. W tak suchych obszarach świata, gromadzenie wody deszczowej przynosi ogromne korzyści.

Zobacz także:

Nowoczesne centrum kultury w Chicago

Centrum kongresowe w Dakarze

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close