Search

Atmosfera w kolorze curry | złote lampy

Atmosfera Haveli Restaurant_7

Atmosfera restauracji Haveli jest inspirowana intensywnym kolorem przyprawy curry. Aromat głównego składnika kuchni indyjskiej dominuje w przepisach serwowanych tu potraw. Z kolei jej kolor jest powtarzającym się tematem wszystkich szczegółów wystroju wnętrz. Przestrzeń urzeka wysmakowanym minimalizmem.

Atmosfera Haveli Restaurant_8

Restaurację Haveli otwarto tej wiosny w Kilonii w Niemczech. Znajdziemy tu ambitne menu à la carte oparte na kuchni indyjskiej. Jednak tradycyjne potrawy interpretuje się tu na nowo przez nowoczesne metody przygotowania dań, a także ich podawania. Oczywiście nie mogło także zabraknąć bogatej palety win, które zachwycą najbardziej wymagające podniebienia. Atmosfera tego miejsca to także doskonała lokalizacja w willi Portwich, rezydencji wybudowanej pod koniec XIX wieku. Odnowiony niedawno budynek mieści się  przy słynnej ulicy Holtenhauer Strasse, czyli jednej z najbardziej znanych ulic handlowych w mieście.

Atmosfera Haveli Restaurant_9

Lampy wykonane przez Catellani & Smith od razu pojawiły się jako idealny wybór do oświetlenia restauracji, doskonale wpisując się w koncepcję projektu. Wykończenie w kolorze złota ociepla atmosferę i dodaje odrobinę szlachetności. Właśnie w tym kolorze wykończenia królują tu modele Gold Moon oraz Lederam W. Trzeba dodać, że wspaniale wzmacniają żywy, ochrowy kolor krzeseł w restauracyjnych salach.

Atmosfera_Haveli Restaurant_6

Kompozycja Gold Moon wypełnia pokoje restauracji światłem, dzięki złotym dyskom o nieregularnej powierzchni. Zwisające z nich loczki z miedzi zawierają małe diody LED, które emitują światło w kierunku pogniecionych, złotych arkuszy. Natomiast na ścianach seria lamp Lederam W rozprasza złote refleksy wokół swoich tarcz. Pierwsze koło służy za mocowane do ściany, natomiast drugie może się obracać. W ten sposób można modulować oświetlenie, którego forma przywodzi na myśl zaćmienie słońca.

Atmosfera_Haveli Restaurant_5

 

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close