Search

KROSNO D’SIGN | kolekcja Karima Rashida

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO-D_SIGN01

KROSNO D’SIGN to nowa marka stworzona przez największą i najstarszą w Polsce hutę szkła – KROSNO Glass S.A. W jej portfolio znajdziemy autorskie linie obiektów sztuki użytkowej sygnowane przez największych designerów. Pierwszą kolekcję KROSNO D’SIGN – SAKRED – zaprojektował guru wzornictwa, wywrotowy i wizjonerski Karim Rashid. W Polsce zaprezentował ją na żywo po raz pierwszy sam autor podczas targów Warsaw Home.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO-D_SIGN02

Pierwszy projekt KROSNO D’SIGN

Wyrobów KROSNO nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ goszczą od wielu lat w polskich domach. Kojarzą się jednocześnie z wysoką jakością i dbałością o estetykę. Dotychczasowe kolekcje tej firmy to łącznie około 60.000 produktów. Na przestrzeni lat dla Krosna projektowali oczywiście najlepsi polscy projektanci. Marka KROSNO D’SIGN jest otwarciem się Huty Szkła KROSNO Glass S.A. na  nową, ambitną drogę i międzynarodowe rynki. Karim Rashid jest pierwszym zaproszonym do współpracy światowej sławy projektantem. Wybrano go ze względu na absolutnie genialne wyczucie formy i niekonwencjonalne podejście do materii.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO_D_SIGN03

 

Marka KROSNO jest mi znana od dawna. Podczas naszej współpracy poznałem ją bliżej i jestem pod wrażeniem wielkiego zaangażowania w jakość, otwartość na innowacje, a także prawdziwej pasji do rzemiosła i szacunku do swoich klientów. Szkło jest surowcem idealnym – organicznym i płynnym. Jednocześnie może być surowe i czyste. Stąd nieskończone możliwości w tworzeniu kreacji i nowych form. Myślę, że razem z Krosno podzielamy filozofię, która obejmuje pęd do przodu, pragnienie reinterpretowania rzeźbiarskich możliwości szkła wciąż na nowo – mówi o współpracy z KROSNO Glass designer.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO_D_SIGN04

SAKRED Karima Rashida

Kolekcja zaprojektowana przez Karima Rashida nawiązuje do założeń świętej geometrii, myśli, której źródła sięgają starożytności. W syntetyczny sposób można określić ją jako próbę odnalezienia klucza do zrozumienia budowy wszechświata. W myśl założeń systemu matrycę stworzenia można sprowadzić do wzorów formowanych z okręgu, linii i trójkąta. I to na nich ufundował swoją autorską linię naczyń Karim Rashim, nie bez przyczyny nazywając kolekcję SAKRED.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO_D_SIGN05

 

SAKRED to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty. Różnorodne połączenia tych kolorowych form dodają codzienności stabilności i… metafizyki – mówi projektant.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO-D_SIGN06

Produkty z linii SAKRED to ekskluzywny wybór pięknych przedmiotów wykonanych ze szkła barwionego w masie. Ponieważ Karim Rashid słynie z umiłowania do koloru i jego brawurowego wykorzystywania, SAKRED występuje w przykuwających wzrok odcieniach. Dla kolekcji wybrał gamę czterech barw: bursztynu, ametystu, zieleni oraz szaroniebieskiego. Projektant nadał naczyniom lekkie, nowoczesne formy. Widać w nich zabawę w szukanie idealnych połączeń i proporcji między elementami statycznymi (walcami) i dynamicznymi (stożkami).  Dodatkowo wprowadził do niektórych wzorów charakterystyczny, geometryczny szlif. Linia składa się z kilkunastu produktów, w tym: szklanek, kieliszków do wina i koktajli, karafki, wazonu, patery oraz mis i świeczników w różnych rozmiarach. SAKRED bez wątpienia sprawia, że codzienne rytuały stają się chwilami celebrowania piękna.

SAKRED-design-by-Karim-Rashid-prod-KROSNO-D_SIGN07

Foto: Tomasz Albin

 

 

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close