Search

Lampy Bonaldo | szkło w nowym świetle

Lampy_Bonaldo_Bardot_1

Po raz pierwszy marka Bonaldo prezentuje kolekcję lamp stanowiącą uzupełnienie oferty mebli oraz akcesoriów włoskiego producenta. Kolekcja oświetlenia to połączenie designu i weneckiej sztuki szklarskiej, a same lampy powstały w wyniku niestrudzonych badań. Dzięki temu, zarówno pod względem stylu, jak i materiałów, stanowi hołd dla najbardziej prestiżowych technik rzemieślniczych. Zinterpretowano je zgodnie z nowoczesnym podejściem przy współpracy z artystami specjalizującymi się w projektowaniu oświetlenia.

Lampy_Bonaldo_Sofć_2
Sofì 

Lampy z regionu Veneto

Wszystkie produkty powstają w regionie Veneto, co potwierdza ścisłą więź między firmą a krajem pochodzenia, w którym przemysł oświetleniowy sięga stuleci. Lampy są wykonano z dmuchanego i borokrzemowego szkła, a techniki produkcji nawiązują do dawnych tradycji. Są plastyczne i płynne, materię kształtuje się ręcznie z niezwykłą wiedzą i techniką. W ten sposób powstają piękne lampy, które wywierają silny wpływ na całe ich otoczenie. Od lamp wiszących po lampy podłogowe i stołowe, każdy element w nowej kolekcji oddaje ducha terenów będących synonimem kultury szklarskiej.

Lampy _Bonaldo_Acquerelli_2
Acquerelli

Mistrzowskie szkło

Kreacje przywołują urok najlepszej lokalnej sztuki i – niezależnie od tego, czy są używane samodzielnie, czy jako część spójnych zestawów – podkreślają charakter każdego wnętrza. Na przykład delikatna Sofì natychmiast przywołuje obraz mistrzów szklarstwa pochłoniętych pracą w swoich warsztatach. Szklane kropelki, które wyglądają jak bańki mydlane, elementy sferyczne dopasowane do kwadratowych linii, szkło połączone z metalem. Każdy szczegół tworzy zabawne poczucie geometrii i przypomina rzeźbiarskie dzieła sztuki. Z kolei oszałamiająca Crossroad wprowadza w przestrzeń silną dynamikę, tworząc sugestywne efekty świetlne. Z kolei Acquerelli charakteryzuje się smukłymi i zwiewnymi kształtami oraz delikatnymi kolorami, aby podkreślić kunszt dmuchanego szkła. Inspirowana orientem San przypomina typowe nakrycia głowy noszone w wielu krajach azjatyckich.

Lampy _Bonaldo_San_1
San

Bonaldo Total Look

Kolekcję zaprojektował zespół twórców specjalizujących się w projektowaniu produktów i technologii oświetleniowej. Wśród nich znaleźli się Marco Zito, Laura Cazzaniga i Ilaria Limonta, Oriano Favaretto, Silvia Braconi oraz Studio Team Design. Lampy są częścią projektu Bonaldo Total Look, który proponuje dynamiczne i skoordynowane przestrzenie. Tu każdy element z szerokiej gamy produktów cechuje się rozpoznawalnym stylem Bonaldo.

Lampy _Bonaldo_Crossroad_2
Crossroad

Naszym celem jest tworzenie aranżacji odpowiadających oczekiwaniom coraz bardziej międzynarodowego i wymagającego pod względem estetycznym rynku. Współpracując z międzynarodowymi projektantami i lokalnymi rzemieślnikami, mogliśmy wykorzystać tradycję, której zazdrości świat. I uwspółcześnić ją dzięki zastosowaniu różnych inspiracji i wpływów” – wyjaśnia Alberto Bonaldo, dyrektor zarządzający firmy.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close