Search

Luksusowe bąbelki La Prairie i Paula Coudamy

La Prairie

Bąbelki i sztuka to połączenie znane nie od dziś. Żaden wernisaż nie byłby wernisażem, gdyby podczas niego gości nie poczęstowano bąbelkowym trunkiem. Podczas tegorocznej wystawy Art Basel nie chodzi jednak o naturalnie powstający, wskutek powtórnej fermentacji wina, dwutlenek węgla w szampanie, ale o bąbelkową formułę kremu La Prairie.

Szwajcarska marka kosmetyczna La Prairie postanowiła wprowadzić swoje luksusowe kosmetyki do świata sztuki. Z okazji 30-lecia firmy, produkującej luksusowe kremy z dodatkiem kawioru, rozpoczęto współpracę marki z pięcioma artystami, specjalizującymi się w rzeźbie, sztuce cyfrowej oraz kinetycznej, a także w fotografii. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy, na targach w Bazylei, Nowym Jorku, Szanghaju oraz w Paryżu.

La Prairie zaskakuje kawiorowym kremem

Podczas Art Basel, w pawilonie La Prairie w Collectors Lounge podziwiać będzie można dzieła znakomitego architekta Paula Coudamy. Temu paryskiemu artyście zostało powierzone zadanie przedstawienia flagowego produktu marki Skin Caviar Absolute Filler, w formie rzeźby.

Do stworzenia tego dzieła potrzebna była dokładna analiza struktury Weaire’a-Phelana (model budowy piany składającej się z bąbelków o identycznych wymiarach). Rzeźba składa się z metalowych, lakierowanych elementów połączonych ze sobą. Poszczególne części struktury mogą być układane na różne sposoby. Do niektórych krawędzi doczepione zostały magnetyczne kuleczki, wyglądem przypominające kawior. Rzeźba Coudamy’ego to odzwierciedlenie formuły kremu w powiększeniu. Dla odwiedzających targi oprócz podziwiania misternego dzieła, przewidziano także testowanie najnowszej formuły kremu.

Zobacz także:

Perfumy Givenchy i Cafè Royal – upojny związek

Naturalne SPA Maison Decorté

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close