Wires Glasses wprowadziło kolekcję masek we współpracy z Vivienne Westwood, które wiszą na okularach, a nie na uszach. Większość z nas już odkryła, że okulary i maski nie idą w parze. Często po wejściu do sklepu czy biura szkła momentalnie pokrywaja nie parą wodną. Na szczęście może nas uratować przemyślany design.



Zastanawialiśmy się, czy moglibyśmy użyć oprawek okularów do podtrzymywania i trzymania maski zamiast uszu, aby zapewnić bardziej komfortowe wrażenia” – mówi Lily Cole, założycielka firmy Wires Glasses.
Maski, które stworzyli we współpracy z Vivienne Westwood, opierają się na tych samych podstawach etycznych, co okulary. Koncentrują się więc na funkcjonalności, którą dopełnia oczywiście estetyka i zasady. Wzory, które raczej zwisają z okularów niż uszu, zmniejszają prawdopodobieństwo zaparowania soczewek okularów.



Wykonane z tkaniny Vivienne Westwood, są radosne i szykowne, a także wygodne. Oprawki okularów Wires wykonano z drutu ze stali nierdzewnej. Soczewki powstały przy użyciu druku 3D, aby zapewnić, że proces pozostawia zerowy ślad węglowy. Rozszerzenie tej filozofii na same maski było naturalne.
Przekształcenie w coś nowego resztki designerskiej tkaniny, która normalnie zostałaby wyrzucona, wydawało się ekscytującą i odpowiednią drogą do odkrycia”.



Po kilku rundach prototypów znaleźliśmy kształt, z którego byliśmy zadowoleni – w tym odwracalny design, dzięki czemu każda maska może mieć dwie strony” – mówi Cole.
Aby stworzyć maski, starali się wesprzeć osoby, które na skutek pandemii pozostały bez pracy.
Jeśli chodzi o zasady, zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy wykonać te maski w odpowiedzialny sposób. Zatrudniliśmy więc krawców, którzy normalnie pracują w przemyśle teatralnym. Jeśli chodzi o pozyskiwanie materiałów, skupiliśmy się na zakupie bawełny organicznej. W wielu badaniach wykazano, że to jeden z najlepszych materiałów na ręcznie robione maski. To także materiał organiczny, ponieważ jego ślad ekologiczny jest mniejszy ”.



Zobacz także: