Search

Siła kobiet w międzynarodowym designie

siła kobiet etel-4

Trzydzieści pięć lat temu Etel Carmona założyła swoje atelier w Brazylii sygnowane jej własnym imieniem. Były to lata 80. XX wieku, kiedy scenę projektową dominowali mężczyźni. Jednak kunszt Etel Carmony sprawił, że zrealizowała ona plan stworzenia platformy dla współczesnych ikon. Obecnie firmą kieruje inna potężna kobieta, córka Etel, Lissa Carmona. Siła kobiet w dziedzinie designu nabiera coraz większego znaczenia. To już nie tylko pionierki, ale całe rzesze mądrych, zdolnych i kreatywnych przedstawicielek płci pięknej decyduje o tym jak ma wyglądać nasza przyszłość.

Siła kobiet to fundament najnowszego przedsięwzięcia marki z siedzibą w São Paulo. Chodzi mianowicie i przygotowywaną wystawę „kobieta i design”. Prezentowana przez Tony’ego Chambersa, założyciela firmy konsultingowej TC & Friends, jest hołdem dla Etel. Wystawa będzie prezentowana podczas Milan Design Week. Idąc jeszcze krok dalej i podkreślając jak bardzo istotna jest kobieca strona designu w dzisiejszych czasach, Etel prezentuje debiutancką kolekcję hiszpańskiej projektantki i architektki Patricii Urquioli.

ETEL-Patricia-Urquiola-Tony-Chambers-Lissa-Carmona-Cascas-Raiz-Preview-MDW-2020-e1583854415829
Patricia Urquiola, Tony Chambers, Lissa Carmona

Siła kobiet | Urquiola

Urquiola była naturalnym wyborem dla Etel, biorąc pod uwagę wspólne przywiązanie do materii i kunsztu wykonania. Nowa kolekcja obejmuje konsolę, dwa stoliki boczne i wózek na herbatę. Do dzieł Carmony i Urquioli dołączą Ines Schertel, Claudia Moreira Salles i Lia Siqueira na uroczystej wystawie w czerwcu.

Siła kobiet Etel 02
Etel

Kuratela nad nadchodzącą wystawą „Kobieta i design” to dreszczyk emocji i wyzwanie. Wybieranie, edytowanie i zestawianie kluczowych dzieł wspaniałych twórczyń, aby opowiedzieć spójną historię o ich roli i wpływie na projekt, kulturę i społeczeństwo”.

Siła kobiet Etel 03

Oprócz świadomości społecznej, Etel inwestuje również w zarządzanie swoim wpływem na planetę. W związku z tym ciągłe badania zapewniają, że zrównoważony rozwój stanowi codzienny element  praktyki. Marka jest dumna z tego, że jest pierwszym brazylijskim producentem, który otrzymał prestiżową pieczęć Forest Stewardship Council. Także w przypadku konsoli Urquioli postawiono na certyfikowane i bezpieczne materiały. Mamy więc drewno amazońskie z certyfikatem FSC, które stanowi wyrafinowaną zakrzywioną podstawę. Natomiast jako blat występuje tu eksperymentalny zamiennik tradycyjnego marmuru. Wykonany przez Marco Guazziniego, Marwoolus to kompostowa mieszanka odpadów marmurowych i przędz wełnianych.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close