Search

Włoski design w sercu Barcelony | Molteni & C oraz Dada

włoski design new_opening_barcelona_01_lr

Molteni & C | Dada otwiera nowy flagowy salon w Barcelonie, czyniąc tym samym kolejny krok w rozwoju swojej sieci dystrybucyjnej w Europie. Włoski design wprowadzono do tego tętniącego życiem i dynamicznego miasta, w którym tradycja i nowoczesność harmonijnie się łączą.

Przestrzeń o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych z dwoma szerokimi oknami zlokalizowano w dzielnicy Sarrià-Sant Gervasi. To rejon uwielbiany przez wielkie marki wnętrzarskie, dzięki czemu gwarantuje publiczności całe sekwencje sugestywnych aranżacji.

new_opening_barcelona_03_lr

Włoski design pod gorącym adresem

Po wejściu do środka goście zanurzają się w przestronnej i ciepłej przestrzeni życiowej. Na pierwszy plan wysuwa się dynamiczny system siedzisk Gregor z małymi stolikami Hubert i fotelem Gillis. Także nowoczesna i elegancka kuchnia VVD skutecznie prezentuje się tuż przy wejściu.

Włoski design prezentowany na dwóch poziomach salonu flagowego Molteni & Co | Dada emanuje ciepłem domowego środowiska. Jednak to co nadaje mocny charakter każdej indywidualnej przestrzeni, to bezkompromisowe podejście do materiałów. Wyróżniające się, wyrafinowane wykończenia, naturalne kolory trawertynowego marmuru, komponują się wspaniale z różnymi odcieniami ciemnych szarości. W rezultacie każda indywidualna przestrzeń nabiera  mocnego charakteru.

Górne piętro otwiera się na dużą kuchnię z nowoczesną kuchnią Prime wraz ze stołem Diamond. Zaraz za nim pojawia się strefa salonu umeblowana sofą Paula i fotelami Chelsea. Uzupełnieniem tego obszaru jest monumentalna kuchnia Warani Armani / Dada.

włoski design new_opening_barcelona_05_lr

Druga klatka schodowa prowadzi w dół, na dolny poziom. Odwiedzającymi pokierują tu eleganckie wrażenia przestrzenne, materiałowe i stylistyczne. Ten efektowny krajobraz wyróżnia produkty z nowych kolekcji zaprojektowanych między innymi przez Vincenta van Duysena, Rodolfo Dordoniego, Rona Gilada, Patricii Urquioli i Nicoli Galliza. Przestrzeń jest wdzięczna i przyjazna dzięki temu, że otoczenie wypełnia system siedzisk Albert oraz system ścienny Pass-Word Evolution. Także stół Gatwick i pojedynczy element z kolekcji Iriving skutecznie tworzą atmosferę. Dalej pojawia się wyrafinowana przestrzeń nocna. W niej umieszczono sofę Surf, łóżko Anton wraz z eleganckim Sistema 7, nowym rodzajem drzwi z genialnym mechanizmem otwierania.

Włoski design reprezentują tu także kultowe produkty zaprojektowane przez niepodważalnego mistrza w tej dziedzinie, jakim był Gio Ponti. Znajdziemy tu bowiem fotel D.156.3, a także stolik D.555.1 i stół D.859.1, będące częścią kolekcji Molteni & C Heritage Collection.

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/rekomendowane/angelo-molteni-obsesja-na-punkcie-jakosci/

https://pointofdesign.pl/architektura/salone-del-mobile-2019-molteni-c/

http://pointofdesign.pl/architektura/projekty-domow-nowoczesnych-w-belgii/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close