Nagroda Red Dot dla aparatu Olympus PEN E-PL8

Lipiec 24 | EDITOR'S PICKS, Technology

Stylowy kadr

Jaki powinien być doskonały aparat fotograficzny? Na pewno niezawodny, lekki i taki, który sprawi, że nasze fotografie wyróżnią się i to nie tylko na tle zdjęć zrobionych smartfonami. Projektanci marki Olympus poszli o krok dalej i stwierdzili, że warto połączyć zaawansowane technologicznie wnętrze z… aktualnymi trendami mody. W opinii międzynarodowego jury Red Dot Award, składającego się z 40 ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, „lekki i kompaktowy PEN E-PL8 to doskonałe połączenie projektowania w stylu retro, najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszej technologii”.

Dla cyfrowego pokolenia

Aparat nagrodzony w czerwcu 2016 roku prestiżową Red Dot Award powstał z myślą o blogerkach, fashionistkach i wszystkich aktywnych przedstawicielach cyfrowego pokolenia Y. PEN E-PL8 dostępny jest w wersji białej, brązowej i czarnej ze srebrnymi elementami. Ale to nie koniec. W 2016 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek nowego modelu PEN, firma OLYMPUS rozszerzyła gamę akcesoriów fashion. Wyjątkowe skórzane paski na rękę oraz ramię, m.in. Oriental Nights, Arizona Dreaming, a także Blue Bon Boom, powstały dzięki współpracy z berlińską projektantką Malaiką Raiss.

Elegancki i modny design

PEN E-PL8 poza trzema kolorami obudowy ma jeszcze setki możliwych kombinacji stylistycznych. Kolorowe paski na szyję i na rękę, zamszowe i skórzane etui i  torby zaprojektowane w różnych stylach to gwarancja stworzenia niepowtarzalnego designu swojego aparatu. E-PL8 zachwyca nie tylko stylistyką, lecz także rozwiązaniami technologicznymi W podróży niezwykle przydatne okażą się tryb selfie, odchylany i dotykowy ekran LCD, a także możliwość edytowania plików w samym aparacie i możliwość szybkiego przesyłania zdjęć oraz filmów na portale społecznościowe. Tryb selfie uruchomi się automatycznie, gdy tylko odchylimy w dół ekran LCD. Wówczas obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6 EZ Pancake automatycznie powróci do trybu szerokokątnego niezależnie od swojego poprzedniego położenia. Dodatkowo na wyświetlaczu pojawi się szeroki wybór przydatnych funkcji, np. e-Portret, zdjęcia poklatkowe, filtry artystyczne i specjalne efekty filmowe. Dotykowy panel da nam szybki dostęp do najważniejszych funkcji, np. do spustu migawki, korekcji ekspozycji oraz filtrów artystycznych.

Pliki edytowane w aparacie możemy łączyć ze sobą, dodawać do nich muzykę i efekty specjalne, a gotowy film z łatwością przesłać dalej za pomocą Wi-Fi i darmowej aplikacji Ol.Share. PEN E-PL8 dobrze wygląda, mieści się w każdej torebce, a dzięki możliwościom formatu Mikro Cztery Trzecie gwarantuje doskonałą jakość zdjęć.

 

Zobacz także:

Notes XXI wieku według Montblanc

Falmec Bellaria – połączenie designu i technologii

Pin It

Zobacz także

« »