Wspomnienia i ekspresja

Lipiec 6 | GET INSPIRED, Interior, TEMAT DNIA

Projekt Chorus zrealizowany przez Ganna Design to przykład nowoczesnej industrialnej architektury połączonej ze współczesnym kolorowym wzornictwem.

Tajwańskie Taipei przytuliło tego starego gościa, który od 30 lat wpisuje się w tkankę architektoniczną miasta. Dla właściciela, który wychował się w tym właśnie apartamencie, jest to sentymentalna podróż do lat dziecięcych – stąd starania projektantów wnętrz by je zachować za wszelką cenę. Funkcjonalność miesza się z kolorowymi flashami przeszłości, które tutaj przyjęły obraz ultra nowoczesnych mebli i dodatków.

Długi stół, otoczony kolorowymi krzesłami – ikonami to centralny punkt strefy relaksu. Tuż obok, stylizowane na materace, piękne, obszerne kanapy Roche Bobois zaprojektowane przez Jean Paul Gautiera. Przełamanie szarości ścian stanowi landrynkowy róż, w różnych odmianach i tonacjach. Mimo jego konotacji nie wygląda infantylnie czy kiczowato. Mówi o ekspresyjności użytkowników podobnych do siebie lecz mimo wszystko różniących się detalami.

 

Zdjęcia Siew Shien Sam/MWphotonic

Źródło: ganna-design.com
Pin It

Zobacz także

« »