Search

Album „Jesteś tym, co widzisz” | Szymon Brodziak

zdjecie_Szymon Brodziak

Polski fotograf Szymon Brodziak, należący do światowej czołówki artystów zajmujących się fotografią czarno-białą, ponownie zaskakuje i zdobywa kolejne międzynarodowe nagrody! Nowy album, a raczej jego projekt, Jesteś tym, co widzisz zdobył Złoty Medal (Book: Cover) oraz dwa Brązowe Medale (Book: Fine Art & Other) w prestiżowym konkursie PX3 Prix de la Photographie Paris 2019. Jury co roku wyróżnia najlepsze prace nadesłane przez fotografów z całego świata.

Brodziak_Book_2019_nagrody_03

Paryskie nagrody

Nagroda, a przede wszystkim wieści o powstającym albumie, to wspaniała informacja dla fanów twórczości Szymona Brodziaka. Artysta ma na swoim koncie już kilka wydawnictw fotograficznych, które za każdym razem wyprzedają się co do ostatniego egzemplarza. Najpopularniejszym jest album „ONE” z 2014 roku, będący ponad 300-stronnicowym podsumowaniem ostatnich 15 lat jego kariery zawodowej i artystycznej. Publikacja ta ma szczególny charakter dla autora, ponieważ zawiera dedykację od June Newton, żony legendarnego Helmuta Newtona. Ten album również otrzymał Złoty Medal w konkursie Prix de Photographie Paris w kategorii Książka. Stało się tak pomimo, że jego charakter był stricte fotograficzny.

Album Brodziak_Book_2019_nagrody_07

Album jakiego jeszcze nie było

Powstający album Jesteś tym, co widzisz to przedstawienie dorobku Brodziaka z zupełnie innej perspektywy. Jest to bowiem wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. Publikację wzbogacą teksty, anegdoty, cytaty i materiały backstage. Nigdy nie publikowane dotąd zdjęcia będą przeplatać się z ikonicznymi sesjami z minionych lat. Będzie o inspiracjach, muzie, synergii twórczej z zespołem oraz samym Szymonie jako artyście, który mówi przekornie: „Fotografia mnie nie interesuje”.

Album Brodziak_Book_2019_nagrody_01

Za projekt graficzny nowej książki odpowiedzialny jest Piotr Marzol, artysta, grafik i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poza tym, przy wydawnictwie pracują: Sławka Sadowska (teksty), Julita Mańczak (redakcja), Jerzy Sadowski (Art Director), Dawid Słowiński (backstage).

Publikację albumu Jesteś tym, co widzisz planuje się na na jesień 2019. Przedsprzedaż ruszy już za kilka tygodni, 1 sierpnia 2019. Album będzie do nabycia w Brodziak Gallery w Poznaniu i Warszawie oraz na oficjalnej stronie autora: www.szymonbrodziak.com

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close