Search

Summer Block Party w Waszyngtonie

lawn-at-the-national-building-museum.-photo-by-timothy-schenck

Lato jest stworzone, do tego aby przebywać na zewnątrz. Jednak wraz z rozprzestrzeniającą się falą upałów, czasami przebywanie w pomieszczeniu jest bardziej rozsądne. National Building Museum w Waszyngtonie łączy w sobie oba światy. A wszystko za sprawą najnowszej instalacji Summer Block Party. W tym roku powstała dzięki zaangażowaniu Laboratorium z Rockwell Group.

Lawn autorstwa Rockwell Lab

To nowojorskie studio projektowe i innowacyjne łączy interaktywną technologię, architekturę i opowiadanie historii. W samym sercu kultowego atrium muzeum powstało Lawn, rozległa i pochyła zielona przestrzeń.

Summer B;ock Party 02

Odwiedzający przybywają najpierw do recepcji, w której znajduje się mural w skali budynku  przedstawiający niebo. Następnie zapuszczają się na pochyłą ścieżkę, ustawioną na łagodnym nachyleniu. Tu czekają na nich grupy leżaków oraz interaktywne hamaki, które są wyposażone w ukryte głośniki. Dzięki temu możemy posłuchać wybitnych postaci amerykańskich, takich jak Venus Williams, Whoopi Goldberg , Bette Midler, restaurator Danny Meyer i inni. Wszyscy snują opowieści o swoich letnich wspomnieniach. Hamaki zwisają z siatki sufitowej zawieszonej nad atrium budynku na wysokości 100 stóp. Natomiast sam trawnik stoi na specjalnie zbudowanych rusztowaniach, za pomocą których zyskuje dynamiczną topografię.

Summer Block Party

„Kiedy zaproszono nas do wymyślenia tegorocznej instalacji Summer Block Party, moim bezpośrednim celem było przekształcenie Wielkiej Sali w przestrzeń, która przyciąga gości fizycznie i emocjonalnie, czerpiąc z ich ciekawości i chęci nawiązania kontaktu z innymi. Gdy zagłębiliśmy się w proces projektowania, stało się jasne, że tak wiele letnich zajęć, którymi cieszymy się z przyjaciółmi i rodziną każdego roku, odbywa się na trawniku. Może się znajdować na podwórko, w parku publicznym, na placu zabaw dla dzieci lub na dachu. Lawn to nasza celebracja tego kultowego pomysłu ”.

Summer b;rock Party 04

Oprócz odpoczynku, odwiedzający Lawn będą mogli raczyć się letnimi przekąskami, a także klasycznymi grami na trawie, takimi jak bule, domino i krykiet. Ostatni atut przebywania w tej przestrzeni to także wieża z rusztowania, która sięga do trzeciego piętra. Zwiedzający mają dzięki temu niespotykany dotąd widok na Wielką Salę, jej szczegółowo rozpoznawalne kolumny i rzeźbione popiersia wyłożone w suficie.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close