Search

D Studio – największy showroom w Mediolanie

D Studio w Mediolanie_pointofdesign.pl

D Studio, nowe centrum projektowe, w którym kultowe marki Design Holding, takie jak B&B Italia, Maxalto, Azucena, Arclinea, Flos i Louis Poulsen mogą współistnieć pod jednym dachem, niedawno otworzyło swoje podwoje w Mediolanie, przy via Durini 14. To jeden z największych showroomów marek premium o powierzchni 2150 m2, rozmieszczony na trzech poziomach, dawnego, zabytkowego sklepu B&B Italia.

D Studio – showroom marek B&B Italia, Maxalto, Azucena, Arclinea, Flos i Louis Poulsen.

Po raz pierwszy we Włoszech, D Studio oferuje Włochom innowacyjną scenerię, która łączy sprzedaż detaliczną i planowanie projektów, aby zapewnić przestrzeń, w której profesjonaliści, klienci i miłośnicy designu mogą wypróbować to, co najlepsze z włoskich i skandynawskich wynalazków. Obejmuje to niezrównane ikony B&B Italia, wyrafinowane Maxalto, ponadczasowe klasyki Azuceny, awangardowe kuchnie Arclinea, a także kultowe skandynawskie oświetlenie designerskie Flos i Louisa Poulsena.

D Studio mieści się wdawnym, kultowym sklepie marki B&B Italia.

Projektanci z Locatelli Partners przekształcili sklep w przezroczystą skrzynkę architektoniczną, zalaną naturalnym światłem, z sufitami o wysokości do 10 metrów, oryginalnymi elementami odzyskanymi z pierwotnego sklepu i dużymi oknami, które otwierają się na zewnątrz i na miasto, ukazując swe wnętrze.

 

 

Przestrzeń dla nowości i ikon designu

Lissoni & Partners opracowało instalację wewnątrz showroomu, przygotowując grunt pod dialog pomiędzy gigantami designu, najnowszymi kreacjami i zapowiedziami przyszłych kolekcji. D Studio Milano stanowi dla B&B Italia idealne miejsce do zaprezentowania swoich kolekcji wnętrzarskich i outdoorowych, zarówno klientom, jak i profesjonalistom oraz miłośnikom designu. Obok kultowych projektów, takich jak Camaleonda Mario Belliniego, Up Series Gaetano Pesce i najnowszych produktów, takich jak B&B Atoll Antonio Citterio, B&B Italia zaprezentowało kolekcję wzorniczą na 2021.

 

Sofa Cameleonda B&B Italia, projekt: Mario Bellini.
Instalacja świetlna Flos, projekt: Michael Anastassiades.
Kolekcja outdoor B&B Italia.

Maxalto znalazła swoją niszę na 400 metrach kwadratowych całkowicie oddanych na antresolę, idealną przestrzeń, aby zanurzyć się w ponadczasowym stylu zaprojektowanym przez Antonio Citterio i docenić prawdziwy luksus tych wyrafinowanych kreacji.

 

Azucena, mimo iż dyskretna jest natychmiast rozpoznawalna w całym salonie dzięki klasycznym elementom zaprojektowanym przez Luigiego Caccię Dominioniego.

 

Kultowa lampa Artichoke marki Louis Poulsen.

Arclinea dominuje w części kontraktowej na parterze.

 

Zobacz także:

B&B Italia – historia nowej ery designu

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close