giorgetti

Giorgetti na genewskim Motor Show

Marzec 11 | Design, Technology, TEMAT DNIA

Z okazji genewskiego Motor Show 2019 Giorgetti odkrywa sekrety obróbki drewna w specjalnym wyposażeniu Maserati, wykorzystując rzemiosło marki.

W szwajcarskim entourage’u

Całkowicie odmieniony design, zupełnie nowe materiały i zawartość. Przestrzeń wystawowa tzw. Trident House to miejsce przepełnione włoskim charakterem. Kunszt i innowacyjność są tymi samymi wartościami, które wraz z rozmyślaniami nad estetyką, eksperymentami i szacunkiem dla tradycji, zawsze kierowały Giorgetti przez ponad 120 lat.

To właśnie taką doskonałość firma przenosi do Genewy. Przestrzeń Giorgetti wraz z ich rzemiosłem stanowi część stoiska Maserati. Jest podzielona na trzy obszary tematyczne. Kluczowy punkt stanowi tu stolarka, której stuletnią tradycją szczyci się firma oraz stół roboczy z kilkoma narzędziami, panel dekoracyjny z rysunkiem 3D i częściami samochodowymi Maserati Quattroporte. Projekt stara się odważnie rzucać wyzwanie tradycji produkcyjnej.

Giorgetti wita w Maserati

Ponadto, gości na stoisku Maserati będą witać dwa wygodne saloniki umeblowane meblami tej kultowej włoskiej marki. Znajdziemy tam funkcjonalne i ponadczasowe sofy, fotele i stoliki kawowe, mogące łączyć tradycję stolarki z innowacjami technologicznymi. Wśród nich kultowy fotel Hug, który składa się z drewnianej ramy z 20 kawałków litego drewna orzechowego Canaletto, stanowiącego szkielet, w którym tapicerka wydaje się być ujarzmiana przez „siłę” otaczającego drewna.

Giovanni del Vecchio o współpracy

Jest to taka współpraca, którą Giovanni del Vecchio, CEO firmy Giorgetti, uważa za w pełni satysfakcjonującą: „Po raz kolejny Giorgetti, dzięki swojej 120-letniej tradycji oraz zróżnicowanej palecie produktów i ich wysokiej jakości, zostało wybrane jako jedna z firm najlepiej reprezentujących włoski styl i to jest dla nas powodem do dumy. To zaszczyt, że dwie historyczne firmy, takie jak Giorgetti i Maserati, współpracują ze sobą: dwie włoskie flagi, które dały początek wspaniałemu projektowi. One dają projektowi swoje doświadczenie i łączą niezastąpioną ludzką pracę z technologią i kreatywnością „.

Pin It

Zobacz także

« »