Search

Salone del Mobile 2021 już we wrześniu


Mediolańskie targi meblowe Salone del Mobile 2021 odbędą się zgodnie z planem we wrześniu, co potwierdza najnowsza notatka prasowa. Kolejna edycja najsłynniejszych na świecie targów meblowych odbędzie się w dniach 5–10 września. 59 mediolańskie spotkanie branży wnętrzarskiej napędzą „innowacje i wyjątkowość”, a specjalne wystawy tematyczne przedstawią efekt ostatnich 18 miesięcy pracy.

Decyzja zapadła w następstwie rezygnacji jaką 23 kwietnia złożył dotychczasowy prezes Salone del Mobile, Claudio Luti. To wynik długiego okresu niepewności związanej z wrześniowym terminem i wsparcia rządu włoskiego dla kontynuacji targów. W efekcie burmistrz Mediolanu – Beppe Sala, wystosował w mediach społecznościowych apel do wszystkich graczy z branży meblarskiej. Poprosił, aby zebrali się i poprowadzili targi zgodnie z planem, by wesprzeć miasto i utrzymać jego status stolicy designu.

W notatce czytamy, że wrześniową edycję Salone del Mobile 2021 przyjęto jednogłośnie. Zadecydowali o tym członkowie Federlegno Arredo (włoskiej organizacji handlu drewnem, do której należy Salone i jego koncesje. To wynik dogłębnej analizy mocnych stron wydarzenia, jego historycznych i symbolicznych wartości, a także jego ważnej roli w ożywieniu gospodarczym kraju.

Projekt targów poprowadzi kurator, którego nazwiska jeszcze nie znamy, a program ma na celu „wzmocnienie powiązań między firmami wchodzącymi w skład sieci Salone.Milano”.

[Ta decyzja] jest wynikiem wspaniałej pracy zespołowej. Pozwoli nam to stworzyć specjalną edycję targów, niepowtarzalną jak te, w jakich żyjemy. Idziemy w tym kierunku, w ścisłej współpracy z miastem Mediolan. Szacunek dla targów przez instytucje to najlepsza droga, aby docenić ciężką pracę przedsiębiorców, która przez lata uczyniła Salone del Mobile wydarzeniem o światowej renomie.” – mówi prezes Federlegno Arredo, Claudio Feltrin.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/milano-design-city-2021-pelne-atrakcji/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/salone-del-mobile-moda-i-design/

https://pointofdesign.pl/design/milano-design-city-2020-nowa-jakosc/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close