Search

Vitra wprowadza oryginalne Eames Radio

 

Można śmiało powiedzieć, że Radio Eames wyprzedzało swój czas. Stworzone po raz pierwszy w 1946 roku, „leżało” w prototypowej szufladzie, nigdy nie trafiając do produkcji. Odbiorcy krytykowali go za niezwykły „kompaktowy kształt i surowy wygląd”. Ponad 70 lat później oryginalna koncepcja została ponownie wykorzystana przez szwajcarską firmę meblarską Vitra i Revo. Firma jest twórcą designu dla cyfrowych urządzeń radiowych. Razem stworzyli zatem nowe radio. Pozostali jednak wierni wizji twórczego małżeństwa Eames, jednocześnie dopasowując ją do dzisiejszych oczekiwań technicznych.

Małżeństwo Eames

Duet małżeński Charles i Ray Eames pracował wspólnie przez cztery dekady od początku lat 40. XX wieku. Opracowali technikę formowania sklejki w taki sposób, który umożliwił im konstruowanie różnorodnych form, w tym obszernych konstrukcji radiowych. Wiele radioodbiorników Eames trafiło do produkcji. Do 1952 r. około 200 000 obiektów zaprojektowanych przez parę zostało sprzedanych przez różnych producentów. Ale ten, ze swoim nietypowym profilem, został w dużej mierze zignorowany.

Reaktywacja

Teraz, po czasie, Vitra i Revo wprowadzili ten nieprzyjęty wcześniej projekt do XXI wiek. Zewnętrzna część wykonano ze sklejki, z której zasłynęli Charles i Ray Eames. Wnętrze jest jednak pełne współczesności. Znalazły się tam niezbędne cyfrowe dodatki takie jak: połączenie Bluetooth, zabezpieczenie przed kradzieżą Kensington, tuner DAB / DAB +, zasilacz kompatybilny ze standardami wielu krajów. Jest to połączeniem tradycji i nowoczesnej technologii w sposób zachowujący pamięć słynnej wizji znamienitego duetu.

Ponadczasowe wzornictwo skopiowano w dużym stopniu z prototypu. Nie zadziwi nas zatem swoim wyglądem w dzisiejszym salonie. Jest to niemal oryginał z połowy wieku. Prawdziwe produkty marki Eames byłyby nimi zachwycone.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close