Search

Apartament w São Paulo | elegancki mix stylów

Apartament w Sao Paulo 01

Integracja i elegancja – to dwa słowa, które idealnie opisują apartament projektu studia Diego Revollo. Mieszkanie o powierzchni 500 m2 w jednej z najlepszych dzielnic São Paulo ma już 35 lat, a młodzi inwestorzy z dziećmi dali architektowi pełną swobodę. Zależało im tylko na tym, aby nieruchomość unowocześnić i dostosować do ich potrzeb. Pragnęli by projektant wykorzystał przy tym cały potencjał apartamentu. Wywiązał się z tego zadania wspaniale.

Apartament w Sao Paulo 02

Zakrzywione linie

Budynek powstał w latach 80. i cechuje się silnymi wpływami architektury śródziemnomorskiej, z której czerpała firma Adolpho Lindenberga stawiająca obiekt. W związku z tym, główną inspiracją przy opracowaniu wnętrz dla architekta były królujące tu krzywizny. Nie tylko zewnętrzna elewacja jest pofalowana, także wewnątrz widać zakrzywione i nieregularne linie.

Apartament w Sao Paulo 03

Jasność i spójność

Wychodząc od tej charakterystycznej cechy, biuro wykorzystało zaokrąglone elementy architektury i zgodnie z przepływem krzywych, przeformułowało przestrzenie. Jednak największym wyzwaniem okazało się wprowadzenie do wnętrza naturalnego światła. W związku z tym wyburzono część ścian, w wyniku czego powstał ogromny obszar wspólny dla całej rodziny. Dzięki zastosowaniu lekkiej podłogi z szorstkiego marmuru, wzmocniono efekt rozpraszania światła. Jednocześnie ten element spaja i jednoczy całą strefę dzienną.

Apartament_w Sao Paulo 04

Mieszanka stylów i epok

Przestronność jest jedną z najbardziej uderzających cech tego wnętrza i stanowi wspaniałe tło dla niewielu, ale skrupulatnie dobranych mebli. Dzięki precyzyjnej selekcji i bardzo ostrożnemu dozowaniu harmonijnie łączą się tu różne style i epoki. Mamy więc meble współczesne, vintage, a przedstawiciele francuskiego neoklasycyzmu uzupełniają nowoczesne brazylijskie elementy. Choćby w salonie, gdzie fotel Alta Oscara Niemeyera, ikona brazylijskich modernistycznych mebli, współistnieje z antycznym XIX-wiecznym fotelem w stylu Ludwika XV. W tym pomieszczeniu na pierwszy plan wybija się wspaniały gobelin Norberto Nicoli Entardecer.

Apartament_w Sao Paulo 05

W gabinecie znajdziemy misterne, francuskie biurko z XIX wieku, przy którym wdzięcznie przysiadły fotele Aston marki Minotti, wykończone szlachetną tkaniną w kolorze burgunda. Tu także znalazło się miejsce dzieł sztuki. Wnętrze ozdobiono rzeźbą Angela Venosy oraz obrazem autorstwa Carlito Carvalhosa.

Apartament_w Sao Paulo 06

We wszystkich przestrzeniach odcienie beżu, obok drewna, gwarantują wizualną jedność obszaru dla rodziny. Jednak w rzeczywistości jest to staranna i bogata mieszanka specjalnych elementów dekoracyjnych z różnych okresów i miejsc. Wnoszą one nie tylko piękno, ale także także wyjątkowy charakter. Apartament w São Paulo urzeka tą przemyślaną i efektowną kombinacją.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close