Search

Architekt wnętrz | kim jest dla ciebie?

Fot. Sławek Dorochowicz (2)

Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Wnętrze Roku 2019. Inicjatywie towarzyszy nieustająca dyskusja o tym, kim jest architekt wnętrz. Rozmawia się o tym  jakie idee są istotne w jego pracy oraz co stanowi o wartości danego projektu. Kolejną okazją do refleksji nad tymi pytaniami była miniona edycja targów Warsaw Home 2019.

kim jest Architekt wnętrz Fot. Sławek Dorochowicz (6)

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Wnętrz zaznaczyli swoją obecność na targach Warsaw Home 2019 utrzymanym czerni, minimalistycznym stoiskiem. Projekt przestrzeni stworzył Mateusz Kuo Stolarski. Natomiast za organizację i koordynację odpowiadały: Agnieszka Stefańska, Patrycja Suszek-Rączkowska i Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć wystawę składającą się z artystycznych instalacji, które stworzyli poszczególni członkowie stowarzyszenia. Prace przybliżały ich podejście do projektowania, osiągnięcia, spojrzenie na architekturę. Do refleksji oraz dyskusji skłaniał motyw z pytaniem: Kim jest dla ciebie architekt wnętrz? 

kim jest architektwnętrFot. Sławek Dorochowicz (7)

SAW na dużej scenie Warsaw Home

Podczas Design Forum, na scenie głównej Warsaw Home odbył się panel, mający przybliżyć założenia i cele Konkursu Wnętrze Roku 2019. Wnętrze Roku SAW to inicjatywa mająca na celu nagrodzenie najwybitniejszych i najbardziej innowacyjnych projektów. Mogą one służyć za przykład i wzór w dziedzinie architektury wnętrz. Konkurs, w odróżnieniu od innych tego typu wydarzeń, nie wymaga lokowania produktu. Wyróżnia się więc pełną niezależnością od producentów oraz nie wymaga opłat od uczestników. Jego celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych projektów, ale również szeroko rozumiane wspieranie branży oraz integracja środowiska architektów wnętrz.

kim jest Architekt wnętrz 01
W rozmowie uczestniczyli: prezes SAW Paweł Sokół, przewodniczący jury Robert Majkut, Katarzyna Kuo Stolarska, współzałożycielka SAW oraz komisarz konkursu, Jacek Tryc. Debatę moderowała Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji OKK! PR

Trudne obrady

Obrady jury nie należały do łatwych, ponieważ do udziału w Konkursie zgłoszono około 200 projektów na bardzo wysokim poziomie. Jury przewodniczył Robert Majkut, designer, ekspert w dziedzinie projektowania dla biznesu. Prace oceniali także: fotograf Szymon Brodziak, projektant grafiki użytkowej i wnętrz, profesor ASP Bazyli Krasulak, oraz architektki wnętrz Katarzyna Kuo-Stolarska, Bibianna Stein-Ostaszewska i Anna Wojczyńska. Natomiast Komisarzem Konkursu jest architekt Jacek Tryc.

konkurs saw - jury

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close