Search

Industrialny styl w przestrzeni biurowej

Industrialny styl biuro Tajwan 05

Firma Waterfrom Design zaproponowała industrialny styl wykorzystując zużyte butle z gazem, dzięki czemu na Tajwanie powstało to niezwykłe biuro. Do zespołu projektantów Waterfrom trafiło zamówienie na wykończenie wnętrza nowego biura idealnego laboratorium gazowego na Tajwanie. Opracowali zatem przestrzeń, która bezpośrednio nawiązuje do działalności naukowej firmy. Dla stworzenia architektury w estetce przemysłowej, zastosowano charakterystyczne butle i rury gazowe.

Industrialny styl biuro Tajwan 01

Aby zbudować wiele mebli, projektanci wykorzystali stare stalowe cylindry w różnych rozmiarach. Tchnięto w nie nowe życie używając jako podstawy biurowych stołów ze szklanymi blatami. Stal została wykończona pomarańczową farbą, co z kolei ma reprezentować kolor przycisków laboratoryjnych. Te jaskrawo pomarańczowe butle rozmieszczone w całej przestrzeni wizualnie podkreślają obecność niewidocznego gazu. W ten sposób powstaje specyficzna tożsamość korporacyjna, oparta bezpośrednio na obiekcie badań i pracy firmy oraz samego laboratorium.

Industrialny styl biuro Tajwan 02

Pomarańczowe cylindry wykorzystano jako nogi biurka, pod blatem baru, a nawet pod stołem w sali konferencyjnej, przy którym może zasiąść 25 osób. Ponadto metalowe elementy z recyklingu zmieniono także w pojemniki na rośliny, wprowadzając przyjemny akcent zieleni w przestrzeni biurowej. Kolor lasu jest również wyrażony na płaszczyźnie podłogi, gdzie zastosowano naturalne drewno barwione na zielono.

Industrialnystylbiuro Tajwan 03

Projekt obejmuje powierzchnię 270 m2 i zapewnia różnorodne funkcje, a wszędzie króluje industrialny styl. Od otwartej przestrzeni biurowej, przez strefę spotkań, kuchnię dla personelu oraz różne inne działy, po prywatne biura. Bezpośrednie odniesienia do gałęzi działaności klienta, zapewnia optymalne środowisko do pracy, motywując i napawając dumą pracowników.

Industrialnystylbiuro Tajwan 04

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close