Search

Kwestia smaku | Turri dla The One w Hangzhou

kwestia smaku terri the one 01

Azjatycki rynek jest niesamowicie chłonny, ale też wymagający. Kwestia smaku i wyrafinowania jest bardzo ważna dla chińskich odbiorców. Te cechy nieodzownie łączą się z włoskimi markami meblowymi, a w szczególności z Turri. Kolekcja tej firmy to przede wszystkim wyszukane, ekskluzywne i eleganckie projekty podkreślające nowoczesny i dynamiczny charakter miast. Jednocześnie najlepiej odzwierciedlają one podstawowe wartości całej działalności Turri.

kwestia smaku terri the one 02

The One w sercu Hangzhou

The One, usytuowane w bijącym sercu Hangzhou, w samym centrum dzielnicy sklepowej, to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych projektów urbanizacji mieszkaniowej. Za niezwykle nowoczesną koncepcją stoi studio The GAD. O świetną jakość życia w tym miejscu zadbano integrując z przestrzenią mieszkalną tereny zielone i udogodnienia, takie jak hotele i restauracje. Dodatkowej wartości temu nowemu obszarowi miasta dodaje opływająca go z jednej strony rzeka Jing Hangyunhe. Dzięki niej, The One staje się prawdziwą, miejską wyspą.

kwestia smaku turri the one 03

Sukces Turri

Nacisk na dobre samopoczucie ludzi można dostrzec we wszystkich aspektach tego projektu, w tym w tworzeniu wnętrz. Turri podziela tą filozofię przyjaznej dla ducha atmosfery, która naprawdę wyróżnia ten projekt. W związku z tym firma Turri odegrała główną rolę w tworzeniu mieszkania pokazowego. Warto dodać, że zostało ono sprzedane prywatnemu nabywcy w niecały jeden dzień od jego pierwszej prezentacji.

kwestia_smaku turri the one 04

Jest to wyraźny sygnał, że projektantowi udało się doskonale zrealizować założenie spełnienia wymagań życiowych docelowych nabywców. Jest to jednak również dowód, że w całym obiekcie postawiono na najwyższą jakość. Czego na pewno świetnym przykładem jest zaprojektowany przez Andrę Boniniego apartament o powierzchni 410 mkw. Ten mediolański projektant tworzy zarówno nowe produkty jak i przestrzenie wystawowe w imieniu firmy Turri. W tej konkretnej realizacji natomiast kwestia smaku i gustu klienteli z Dalekiego Wschodu doskonale zaadoptowała się w postaci włoskiego szyku. Projekt wykonany „pod klucz” obejmuje opracowane ad hoc rozwiązania, które sprawiły, że każde pomieszczenie jest wyjątkowe.

kwestia_smaku turri the one 05

Kwestia smaku

Turri odpowiadało za każdy szczegół projektu mieszkania. Od wnętrz, przez kolory, oprawy, po meble i akcesoria. W ten sposób powstała idealna równowaga między włoską elegancją, a nowoczesnym i dynamicznym charakterem miasta Hangzhou. Zadbano o to, aby najwyższej jakości detale, materiały i wykonanie odpowiadały temu co znane pod hasłem „Made in Italy„. Mistrzowski kunszt widać na każdym kroku, stąpając po inkrustowanym, włoskim marmurze. Tworząc geometryczne wzory podkreśla piękno pokoi i ich funkcję. Dalej znajdujemy okładziny beżowej skóry na panelach i ścianach, zakończone drewnianą boazerią. Charakterystyczny, zaokrąglony efekt pilastra o klasycznym charakterze, powstał specjalnie do tej przestrzeni. Stworzyli go na miarę eksperci rzemieślnicy koordynowani przez Turri.

kwestia_smaku turri the one 06

Połączenie nowoczesnej palety eleganckich i nowoczesnych kolorów i wyrafinowanych odcieni z elementami chińskiej kultury, jest wprost cudowne. Widać to najlepiej na przykładzie mebli, gdzie jasny błękit przywołuje koncepcję wiosny i dobrych wróżb, jednocześnie podkreślając kształty i powierzchnie. Z drugiej strony włoski styl można znaleźć w odniesieniach do wielu mistrzów, takich jak Carlo Scarpa. Te odniesienia wykorzystano do definiowania oryginalnych i ekskluzywnych detali. Czynią one ten projekt naprawdę wyjątkowym.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close