Search

Riva 1920 | sto lat historii i nowości 2020

Riva 1920_IMM COLOGNE 2020 01

Riva 1920 także w tym roku bierze udział w tym roku w IMM w Kolonii. To nieodzowne spotkanie w kalendarzu wystaw i miejsce spotkań międzynarodowych projektantów wnętrz, klientów i deweloperów. W tym roku przypada okrągła setna rocznica powstania Riva 1920. Z kolei już od ponad trzydziestu lat ekorozwój i ochrona środowiska dla tej firmy, są koniecznością dla realizacji jej produktów.

Riva 1920_ IMM COLOGNE 2020

Drewno to dar natury! Riva 1920 zaprasza do odkrywania świata z perspektywy starannie wyselekcjonowanych lasów – kontrolowanych plantacji. Zabiera do ponownie wykorzystywanych miejsc jak Briccole w Wenecji lub ukazuje wielką wartość tysiącletniego drewna Kauri z Nowej Zelandii. Każdorazowo produkty stworzyli wykwalifikowani rzemieślnicy i wykańczając je ręcznie za pomocą olejków i wosków.

Rialto Fly.8
Rialto Fly.8 | design: Gabriele i Giuliano Capeletti

Produkt Riva1920 jest czymś naprawdę wyjątkowym. Połączenie nowych technologii dzięki wykorzystaniu zaawansowanych maszyn i kunsztu do tworzenia niestandardowych mebli. Zaspakaja potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, nie w domu, ale także w hotelach.

RIALTO NIGHT FLY DRESSER
Rialto Night Fly Dresser | design: Giuliano Capeletti

Firma działa również jako interpretator gustów młodych i ostrożnych klientów, którzy nie rezygnują z jakości, wyrafinowania i trwałości. Dla nich łączy wykończenia i delikatne tkaniny na sprawdzonych produktach.

Riva 1920_KOHI KAURI IMM COLOGNE 2020
Kohi Kauri | design: Terry Dwan

Nie można się nie zafascynować zapachem naturalnych wykończeń i nie zaskoczyć naturalnymi fakturami i jedwabistym akcentem produktów z kolekcji Riva 1920. Wszechstronne i uniwersalne elementy obejmują nowe, a także kultowe produkty, w nowych wykończeniach. Ich świeży i elegancki charakter zachwyca i oczarowuje.

VENICE 100
Venice 100 | design: Claudio Bellini

100 lat historii – kolekcja Century

To rzeczywiście wspaniały etap w długiej historii i tradycji wielkiej miłości do drewna, ekoprojektu i współpracy ze wybitnymi projektantami. Designerzy ci zawsze zwracali uwagę na środowisko i kolejne pokolenia. Stuletnią historię marki uświetniła kolekcja Century, na którą złożyły się starannie wyselekcjonowane, kultowe modele. Kompetencje firmy Riva 1920 ujawnia tu innowacyjne wykończenie drewna orzecha – Walnut 100. W rzeczywistości zawdzięczamy je specjalnej kombinacji oleju i wosku, które chronią powierzchnię drewna, jednocześnie pozostawiając jej naturalny kolor bez zmian. Inne wykończenie charakteryzujące tę kolekcję to szkło o nazwie Wave Effect. Warto zwrócić tez uwagę na  eleganckie połączenie brązowego wykończenia z esencją Walnut 100.

CLESSIDRA 100
Clessidra 100 | design: Claudio Botta
Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close