Search

Ron Gilad i kuchnia jako królestwo kolorów

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 01

Międzynarodowy designer pochodzenia izraelskiego, Ron Gilad, zawarł w specjalnym projekcie kuchni całą swoją poetykę. Już na pierwszy rzut oka widać, dlaczego nazwał ją „królestwem”.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 03

Nawet jeśli osobiście rzadko gotuję, cenię sobie jedzenie.” – Ron Gilad

Nie tylko zaprojektował unikalne rozwiązanie dla domu w dzielnicy Isola w Mediolanie. Designer także ją pokolorował, inspirując się obrazem Marka Rothko „Pomarańczowy i żółty”.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 06

W rezultacie GP Kitchen obejmuje wszystkie „składniki”, dozowane z mądrością i skrupulatnością, aby móc stać się dziełem sztuki. Z detalami w stylu retro.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 07

Słynny obraz „Pomarańczowo-żółty” (…) stał się główną paletą kolorów. Z pomocą specjalnych wykończeń Quadrodesign udało nam się włączyć również kran, który stał się częścią obrazu…” – Ron Gilad

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 08

Umieszczona w niszy podkreślonej pociągnięciami pędzla w kolorze żółtym i czerwonym, kuchnia obejmuje czyste i minimalistyczne linie. To właśnie one wyróżniają jej wyrafinowany styl czerpiący ze sztuki. Wyraźne i precyzyjne geometryczne kształty zdają się jednocześnie ulatywać. W ten sposób Ron Gilad stworzył przestrzeń, od której bije dostojność i niezwykłość.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 02

Przestrzeń to oprawiony w ramy obraz Marka Rothko, zawieszony na ścianie jadalni i pozwalający wejść do środka.” – Ron Gilad

Kuchnia to „królestwo”, czyli specjalny projekt GP Kitchen autorstwa Rona Gilada, wymagał unikalnych rozwiązań. Jedno z nich to bateria kuchenna Levo firmy Quadrodesign w specjalnym wykończeniu PVD.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 04

Podobnie jak proste i czyste linie kuchni GP Kitchen, kształt i funkcjonalność baterii Levo obrano do szpiku kości. W ten sposób przekształcono ją w produkt w ponadczasowy, niezbędny przedmiot. Prosta – ale zaawansowana mechanicznie – aktywacja stanowi podstawę całego projektu, w najczystszej postaci.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 09

Utalentowani ludzie wokół mnie wytwarzają w tym pomieszczeniu jadalne artefakty, które oprócz dobrego smaku mają estetykę zbliżoną do sztuki; materiały jako składniki, przygotowanie wymaga dobrego rzemiosła, a klient musi być bardzo wymagający. Tak jak ja.

Ron Gilad BP Kitchen Quadro 05

Zobacz także:

http://pointofdesign.pl/wnetrza/miejski-styl-od-kuchni/

http://pointofdesign.pl/design/ego-numer-100-od-abimis-w-monachium/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/bulthaup-konsekwentnie-przyjazna-kuchnia/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close