Search

Sentymentalizm w stylu lat 30-tych

Apartament w Krakowie projektu Grid Studio

Luksus, elegancja, wysoka jakość, sentymentalizm – tak w skrócie można określić styl wnętrz zaprojektowanych przez pracownię Grid Studio Projektowe. Z jednej strony nawiązują do lat 30-tych XX wieku, z drugiej – wybiegają w przyszłość, prezentując nowe i przede wszystkich funkcjonalne rozwiązania. Partnerem wykonawczym realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Krakowskie Planty

Nobliwa lokalizacja, tuż przy spacerowych krakowskich Plantach, wzbudzających zachwyt wśród odwiedzających miasto turystów, to wymarzone usytuowanie dla nowego, siedmiokondygnacyjnego budynku. Prezentowane wnętrze jest jednym z pięciu apartamentów znajdujących się na dwóch najwyższych kondygnacjach budynku, z malowniczym widokiem na panoramę Starego Miasta. Pięć minut piechotą do Rynku Głównego, w zasięgu malowniczej przyrody i atrakcji zawsze tętniącego życiem europejskiego miasta.

Stylistyka lat 30-tych

Pierwszym z elementów, na które zwracamy uwagę w apartamencie, jest ciekawa kolorystyka jednej ze ścian w salonie. Zastosowana tu ciemnooliwkowa zieleń wprowadza do wnętrza spokój, dodając przestrzeni elegancji i wytworności. Elementy sztukaterii sprawiają, że ściana przestaje być płaska i staje się atrakcyjnym tłem do prezentacji galerii obrazów i geometrycznych luster w złotych ramach. Pas ściany między kuchennymi szafkami udekorowano czarną, orientalną mozaiką, nawiązującą kolorem do blatu. Na podłodze króluje klasyczny dębowy parkiet, ułożony we francuską jodełkę. Te znaczące detale podkreślają mieszczański klimat wnętrza, ale we współczesnym, komfortowym wydaniu.

Elementy Art Deco

Oprócz kuchennej zabudowy utrzymanej w bieli i ciepłym drewnie, z gustownymi złotymi detalami, w salonie nie ma zbyt wielu sprzętów. Znalazło się tu miejsce na owalny stół na kilka osób i krzesła, nawiązujące do tradycyjnych modeli z oparciem z drewnianych szczebelków. Na tle ściany zielonej ściany stanęła wygodna sofa w klasyczną pepitkę. Oświetlenie inspirowane wzornictwem z okresu  Art Deco oraz dodatki w złotym wykończeniu tworzą piękną, wyważoną stylizację. Stonowana kolorystyka w odcieniach przełamanej bieli została wybrana z bogatej palety kanadyjskich farb Para Paints.

Dekorian – meble z duszą

W przylegającej do salonu sypialni na jednej ze ścian położono na ścianach wzorzystą tapetę, również nawiązującą deseniem do art decowskich stylizacji. Ściany wykończono przy podłodze prostymi listwami, zakupionymi w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Zarówno z salonu jak i z sypialni można wyjść na duży taras, z którego rozciągają się przepiękne widoki na miasto. Dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów i wykończeń przestrzeń sprawia wrażenie przestronnej i nowoczesnej jednocześnie, zachowując przytulny, domowy charakter.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close