Search

Wykonane na zamówienie detale tworzą unikalne wnętrze

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 01


Projektantka Shalini Misra stworzyła wygodne, a jednocześnie kolorowe wnętrze, pełne niespodzianek. Rodzinny dom w Londynie łączy sztukę, rzemiosło i detale wykonane na zamówienie.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 02
© Mel Yates

Ten wiktoriański budynek leży tuż przy ruchliwej King’s Road. Londyński dom to czteropiętrowa rezydencja z epoki z fasadą w stylu Tudorów. Cały obszar podlega ochronie konserwatorskiej. W związku z tym z zewnątrz wydaje się „typowym” londyńskim domem z cegły. Jednak w środku jest pełen niespodzianek, łączących rzemiosło, sztukę i wykonane na zamówienie detale.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 03

Misra całkowicie przeprojektowała układ domu, aby dostosować go do standardów XXI wieku i dopasować do codziennego życia zapracowanej czwórki. Jej strategia, jak wyjaśnia, polegała na „płynnym układzie z poczuciem przestrzeni, która jest wszechstronna, aby stworzyć prywatną przestrzeń dla skupienia i spokoju”. Wyważenie wysmakowanych kolorów z poczuciem ciepłego otulenia to mocna strona twórcy. Misra słynie z projektów, które łączą style i epoki, po mistrzowsku kreuje spójną całość.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 04

Szyte na miarę i wykonane na zamówienie detale

Powiększanie pokoi i sprytne ukrywanie usług to klucz do stworzenia wygodnego, ale schludnego domu. Koncentruje się on na prezentowaniu przedmiotów i sztuki, a także na zaspokajaniu potrzeb mieszkańców.

Wizja naszych klientów dotycząca ich domu obejmowała parter na otwartym planie przeznaczony na recepcję i jadalnię z przestrzenią podłogową i ścienną na sztukę i rzeźby oraz przestrzeń do rozrywki” – mówi Misra.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 05

Projektantka wywiązała się z obietnicy i teraz nowa piwnica stanowi część rodzinną. Drzwi przesuwne oddzielają ją od kuchni i użytkowej. Obszar zewnętrzny na tym samym poziomie zapewnia mnóstwo naturalnego światła.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 06

Istniejącą klatkę schodową usunięto i zastąpiono taką, która nie tylko służy funkcjonalnemu celowi. Sama w sobie jest także elementem rzeźbiarskim, zainspirowanym przez Gio Pontiego. To dzieło doświadczonych rzemieślników, jednych z wielu z którymi Misra ma regularnie współpracuje.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 07

Ściana schodów łączy cztery piętra z wykonanym na zamówienie, ręcznie wykańczanym tynkiem we wzór liniowych i okrągłych kształtów inspirowanych płaskorzeźbami Bena Nicholsona z lat trzydziestych XX wieku” – mówi projektantka.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 08

Imponująca kolekcja dzieł klientów była na każdym kroku wplatana we wnętrza domu. Całość uzupełniają wykonane na zamówienie okucia, które dodają bogatej tekstury. Nie zabrakło również najwyższej klasy mebli, w tym sofy Vladimira Kagana. Żyrandol pochodzi z Carpenters Workshop Gallery, a stół zaprojektował Martino Gamper. Natomiast sufit piwnicy pokrywa tłoczona blaszana tapeta. Tworzy intrygujący, niezwykły element centralny, który zrównuje kolorowe elementy poniżej.

Mel-Yates_Shalini_Misra Londyn wykonane na zamówienie detale 09

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/mews-house-reinterpretacja-londynskiej-tradycji/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/funkcjonalne-sciany-w-londynskim-apartamencie/

http://pointofdesign.pl/wnetrza/czarne-wnetrza-lost-house-davida-adjaye/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close