Search

Dom w Rio de Janeiro | miejska idylla

Dom w Brazylii_andrade_morettin 01

Prezentowany dzisiaj dom w Brazylii zaprojektowało studio architektoniczne Andade Morettina. Położony położony pośród bujnego lasu deszczowego na przedmieściach Rio de Janeiro, uosabia dom idealny. Dzieje się tak dzięki połączeniu dwóch najważniejszych czynników. Pierwszym jest naturalne piękno otoczenia, a drugim doskonała, współczesna architektura.

Dom w Brazylii_andrade_morettin 02

Dom położony w dzielnicy Batta de Tijuca w brazylijskiej metropolii jest główną rezydencją rodziny. Jak wyjaśniają architekci, projekt było przede wszystkim podporządkowany naturalnemu otoczeniu. Nie bez znaczenia była także atmosfera tu panująca. Bujność przyrody, a także bliskość miasta stały się głównym powodem na decyzję właścicieli. To tutaj postanowili zamieszkać na stałe.

Dom w Brazylii_andrade_morettin 03

Istniejący tu wcześniej budynek częściowo rozebrano i w jego miejscu powstał duży, jasny pawilon. W nim umieszczono sypialnie i przestrzenie wspólne. Nowoczesna struktura wykorzystuje drewno, szkło i stal. Przezroczysty dom stanął na kamiennych pozostałościach poprzedniej konstrukcji, dzięki czemu doskonale wpisał się w zastany krajobraz. Nie było więc potrzeby przekształcania ogrodu i w pełni wykorzystano to co zastano.

Dom_w_Brazylii_andrade_morettin 04

Dach pomyślano jako pływającą pergolę, która unosi się nad wnętrzami. Te z kolei pogrupowano pod nim zgodnie z funkcją. Ta otwartość i płynne przestrzenie wewnątrz zapewniają naturalną cyrkulację powietrza wewnątrz. W ten sposób utrzymano przyjemną atmosferę, chłodną i bez nadmiernej wilgotności. O architekturę krajobrazu zadbała Isabel Duprat, która zadbała na przykład o tarasy. Zaprojektowane stopniowo otwarte przestrzenie prowadzą wprost do chłodnego basenu.

Dom_w_Brazylii_andrade_morettin 05

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close