Tallinn Architecture Biennale to międzynarodowy festiwal architektury i urbanistyki o różnorodnym programie promującym kulturę architektoniczną. TAB zachęca do synergii między estońskimi i zagranicznymi architektami, a także między architektami a ogółem społeczeństwa poprzez nawiązywanie kontaktów i wymianę pomysłów.

Rdzeń program składa się z pięciu głównych wydarzeń: wystawy kuratorskiej, sympozjum i konkursu Tallinn Vision, których kuratorem jest główny kurator TAB. Kolejne elementy to wystawa międzynarodowej szkoły architektury i program poświęcony instalacjom. Ponadto oficjalnej części towarzyszą zróżnicowane wydarzenia satelitarne rozsiane po całym mieście. Nie zabraknie wystaw, wykładów, instalacji, a także projekcji filmów o architekturze. Za organizacją Tallinn Architecture Biennale stoi Estońskie Centrum Architektury. Tematem przewodnim rozpoczynającego się już jutro TAB 2019 jest hasło Beauty Matters. Wystawa kuratorska dr Yael Reisner odzwierciedla koncepcję piękna.
Dążenie do piękna dąży także do głębi – to prawdziwe wyzwanie w architekturze, podobnie jak w poezji, matematyce lub polityce. Ośmiu zaproszonych architektów poproszono o stworzenie projektu, który będzie lokalny zarówno w Tallinie, jak i globalnie. Ma to być kanał emocjonalnego przeżycia piękna w kontekście miejskim

Z kolei wystawa finałowa konkursu Vision to selekcja 80 prac nosząca tytuł New Habitats, New Beauties. Uczestników poproszono o uniknięcie mdłej globalizacji standardowej architektury. Mieli za zadanie znaleźć nowe koncepcje zgodne z alternatywnym stylem życia mieszkańców wschodniej strony Kopli, na północ od Tallinna.

Natomiast Program Instalacyjny składa się z wystawy modeli stworzonych przez 12 finalistów konkursu „Chaty i siedliska”. Zwycięska instalacja Steampunk powstała w tętniącej życiem zielonej strefie dla pieszych naprzeciwko Muzeum Architektury Estońskiej. Projekt zostanie zaprezentowany podczas inauguracji TAB 2019 i pozostanie na miejscu do następnej edycji w 2021 roku.