Search

Ceccotti na Salone del Mobile 2019

Ceccotti Colezioni 2019

W trakcie ostatniego Salone del Mobile włoska marka Ceccotti Collezioni zaprezentowała nowości. Stoisko zaaranżowane w stylu amerykańskiego modernizmu lat 50. stanowiło doskonałą scenerię dla nowych modeli. A wśród nich znalazły się: sofa, łóżko, fotel i stolik barowy. Wszystkie obiekty wykonane zostały z litego drewna, poddanego prawdziwie mistrzowskiej obróbce.

Stolik ceccotti
Bloody Mary

Prawdziwym znakiem rozpoznawczym Ceccotti Collezioni jest wyrafinowane połączenie kunsztu rzemieślniczej obróbki drewna ze współczesnym designem. Włoska marka nie boi się bowiem śmiałych eksperymentów z nowymi formami i materiałami. W jej portfolio znajdziemy nawiązania do surrealistycznego świata Gaudiego i Mollino oraz inspiracje skandynawskim wzornictwem lat 50. Efektem jest świeży współczesny styl, w którym pojawiają się organiczne i amorficzne kształty, miękkie linie i pobrzmiewają futurystyczne nuty.

 

łózko ceccotti
Ceccotti Collezione 2019

 

Historia Ceccotti Collezioni

Historia Ceccotti Collezioni zwiastuje Ceccotti Aviero, firma założona w 1956 roku, specjalizująca się w produkcji mebli mieszkalnych, a następnie także do hoteli. Firma współpracowała z jednymi z najbardziej prestiżowych grup hotelowych na świecie, Trusthouse Forte z Londynu, Sheraton i Ciga.

Tradycyjne rzemieślnicze toskańskie miasteczko Cascina, położone między Florencją a Pizą, to lokalizacja firmy. Ze „School of Art” w Cascinie przybyli projektanci i wykwalifikowani rzemieślnicy, którzy rozwinęli kulturę rzemieślniczą w produkcji mebli i obróbce drewna. Firma stale się rozwija, zainspirowana niezliczoną liczbą współpracy, które decydują o jej rozwoju i ekspansji. W 1986 roku znany włoski architekt Paolo Portoghesi, teoretyk „postmodernizmu” przyczynił się do zaprojektowania jednych z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych dzieł Ceccotti Collezioni. Tym samym, za sprawą Franco Ceccottiego współczesny design staje się istotnym kamieniem węgielnym firmy. Dzięki intuicji i percepcji Franco Ceccottiego i architekta Roberto Lazzeroni, również z Pizy, firma stworzyła pierwszą kolekcję „Dedos Tenidos”. Dzięki niej zyskała uznanie krytyków w świecie współczesnego designu.

Ceccotti Collezioni opracował obiekty o organicznej falistości, antromorficzne kształty, w których miękkie krzywe połączone z płynnymi profilami. Wszystko to za sprawą eksperymentów z nowymi kształtami i materiałami. Nie bez znaczenia są tu także inspiracje eklektycznym i surrealistycznym światem Gaudiego, Molliny i skandynawskich projektów lat 50. Ceccotti Collezioni jest wyjątkowy i rozpoznawalny na całym świecie w dziedzinie projektowania wnętrz. Przede wszystkim pod kątem możliwości tworzenia „produktów autorskich”. Projekty zyskują wyjątkowość pod względem oryginalności i konstruktywnej złożoności. Tworzone są bez ostentacji geometrii przemysłowych, ale także bez estetycznej frywolności, ponownie łącząc w swych obiektach tradycję i historię.

Franco Ceccotti

Przez lata Franco Ceccotti z pasją pracował nad projektami, łącząc swój osobisty gust estetyczny i intelektualny z ręcznymi tradycjami swojej firmy. Dodatkowo nie stroni od wplatania stylistyki współpracujących z nim projektantów. W ten sposób tworzy dialog z różnymi częściami świata. Jednak zawsze dąży do modelowania projektów, które odzwierciedlają charakterystyczny styl Ceccotti Collezioni. Ceccotti Collezioni pokazała charakter i jakość firmy, zawsze pozostając wierną swojemu powołaniu, czyli luksusowemu rzemiosłu. Dzięki temu potrafi przekładać tradycję na nowe produkty o współczesnej interpretacji.

krzesło ceccotti
Tredici
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close