Search

Milano Design City 2021 pełne atrakcji

milano design city 2021

Instalacje, dzieła sztuki i wernisaże to historyczne składniki, które znajdziemy również na Milano Design City 2021. Spotkanie, jeden z najpopularniejszych „tygodni” roku, to okazja do upowszechnienia piękna i innowacyjności designu na ulicach miasta. Wirtualne doświadczenia mieszają się z wydarzeniami na żywo w całym Mediolanie, ze spotkaniami, prelekcjami, wystawami, instalacjami i inauguracją pierwszego ogrodu Zen w mieście! W targach wezmą udział liczne marki designerskie, meblowe, modowe i tekstylne, a także galerie i muzea.

Milano Design City 2021: program


Od poniedziałku 12 do niedzieli 18 kwietnia Mediolan ponownie skieruje całą uwagę świata na design za sprawą nowej edycji Milano Design City 2021. Następuje ona po poprzedniej, jesiennej edycji, która jesienią 2020 odbyła się przede wszystkim w internecie.

W centrum Milano Design City 2021 pozostaje Mediolan, stolica designu, która przez lata przyciągała na siebie uwagę wyjątkową mieszanką możliwości handlowych i relacji. Dziś, dzięki przyspieszeniu cyfryzacji biznesu, miasto bardziej dopasowuje się do swojego międzynarodowego statusu.

W tym kontekście ukształtowała się kwietniowa edycja formatu, pomiędzy wydarzeniem na żywo a wydarzeniem cyfrowym. Oczywiście wszystkie wydarzenia zaplanowano zgodnie z zasadami przeciwdziałającymi rozprzestrzenianiu się pandemii.

milano design city 2021 02

Milano Design City preludium

Programowa różnorodność ma stanowić prawdziwy punkt wyjścia do sezonu mediolańskiego designu, który zwieńczą wrześniowe dni Salone. Jednocześnie to rozłożona w czasie szansa dla ogółu społeczeństwa i profesjonalistów z branży, aby zetknąć się z nowymi możliwościami. W ten sposób mogą oni zdobyć wiedzę i rozpowszechniać różne zagadnienia związane ze światem wzornictwa i mebli.

Milano Design City 2021 prezentuje się głównie jako wystawa wirtualna, ale również z kilkoma spotkaniami w całym mieście. Program wypełniają internetowe seminaria i rozmów online. Jednak w mieście wyznaczono również trasy do odkrywania nowych obszarów designu, instalacji i wystaw. Z tej okazji odbędzie się także inauguracja ogrodu zen.

Otwarcie Ogrodu Zen Teresy Pomodoro na Piazza Piola to jedno z najważniejszych wydarzeń podczas Milano Design City 2021. W nowej przestrzeni medytacyjnej pojawi się instalacja artystyczna Kengiro Azumy (5 cylindrycznych stopni o różnej wysokości, które witają 2 brązowe ropuchy). Powstała tu także strefa dla pieszych w kształcie kropli obejmująca 21 drzew wiśni przeplatanych ławeczkami. Inauguracja odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia 2021 roku o godz. 17. Towarzyszyć jej będzie muzyką, taniec i czytanie tekstów dramatopisarki i aktorki Teresy Pomodoro, na której cześć nazwano ogród.

Milano Design Week 2021 Interni

Od 12 do 23 kwietnia platforma Interni rozpocznie trzecią edycję Interni Designer’s Week Milan. Weźmie w niej udział ponad 50 firm i 100 projektantów podzielonych na 12 dni wirtualnych prezentacji i rozmów. Do wydarzenia dołączy również BAM – Biblioteka drzew z okazałą instalacją autorstwa Mario Cucinella Architects pod tytułem „United for Progress”. Druga praca studia, na czas trwania wydarzenia, pojawi się przy via Montenapoleone.

milano design city 2021 03

Fuorisalone.it

Przez cały czas trwania Milano Design City 2021 platforma cyfrowa Fuorisalone.it przedstawia szereg inicjatyw, wspierana przez głównych partnerów Hyundai i Rado. Temat przewodni to Le Forme dell’Abitare, czyli refleksja na temat tego, jak przestrzeń życiowa może ewoluować w przyszłości.

Mediolańska moda

Natomiast Vanity Fair to opowieść o wspaniałych historiach o zrównoważonym rozwoju. Obejmuje kobiety, które zmieniają świat, aby budować lepszą przyszłość, oraz inne historie związane z zaangażowaniem i rozwojem.

Z kolei Vogue Italia proponuje inicjatywę Life in Vogue: listy miłosne do Mediolanu. Zaplanowano tydzień wydarzeń internetowych i reinterpretację redakcji magazynu. W zasadzie oddzielenie jej ze środowiska miejskiego i zanurzenie w naturze zgodnie z kreatywnymi wizjami międzynarodowych projektantów wnętrz.

Miasto pełne designu

W Milan Design City 2021 bierze również udział dzielnica 5Vie. Na jej cyfrowej platformie zaplanowano serię spotkań poświęconych roli wzornictwa we Włoszech w procesie budowania i rekonstrukcji tożsamości, wartości i ekonomii. Również Stowarzyszenie Okręgowe Milano Durini Design planuje spotkania (jeśli to możliwe) i otwarcie salonów w dzielnicy do 22.00 w czwartek 15 kwietnia. Kolejna dzielnica – Isola Design District rozpoczyna Isola Design Festival (spotkania zaplanowano na wrzesień). W związku z tym pojawią się prezentacje projektów, rozmowy na żywo, wirtualne wystawy i wywiady z międzynarodowymi gośćmi w Isola Tv.

Aby odkryć nowe miejsca designu, Milano Design City 2021 przedstawia od poniedziałku 12 do niedzieli 18 kwietnia wycieczkę z przewodnikiem po dzielnicy Alpha. To lokalny projekt dotyczący artystycznej i kulturalnej rewitalizacji Portello i obszaru przemysłowego przy dawnych zakładach Alfa Romeo. Kolejny spacer przedstawi QT8 – dzielnicę Triennale Ottava, stworzoną przez grupę projektantów pod kierownictwem Piero Bottoniego. Za inspirację posłużyła twórczość Le Corbusiera oraz koncepcją miasta-ogrodu i nową koncepcją przestrzeni miejskiej. Na tych obszarach występuje skupisko autorskich projektów architektonicznych, które wciąż są mało znane ogółowi społeczeństwa. W szczególności na Piazza Gino Valle – największym placu w Mediolanie. W okolicy wyróżniają się także nazwiska takie jak Fabio Novembre, Emilio Isgrò, Jorrit Tornquist, Cino Zucchi. I tak aż do wież Citylife Guido Canali, Charles Jencks i Mario Bellini.

milano design city 2021 01

Wystawy, instalacje i design

Innymi miejscami do odwiedzenia są wnętrza punktów poboru opłat na placu XXV Aprile. Tam od poniedziałku 12 do piątku 23 kwietnia można trafić na wystawę Tecno: powrót do emocji i przyszłej pracy, z udziałem Zanotty. Instalacja przedstawia najbardziej innowacyjne rozwiązania, które w ostatnim roku powróciły do codziennego użytku.

Na koniec, wśród zaplanowanych wystaw, należy wspomnieć o uczniach off-line z Naba Design: design w roku pandemii. Do obejrzenia w Scalo Lambrate od poniedziałku 12 do niedzieli 18 kwietnia 2021 r. Ciekawie zapowiada się tak La Design, Ladies Design fotoreportera Ermesa Beltramiego. Opowiada on o kobietach designu poprzez zdjęcia, filmy, słowa, przedmioty i miejsca. Do bobejrzenia w studio projektowym Sillabe (via dei Pellegrini 6) od poniedziałku 19 do niedzieli 25 kwietnia 2021.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/milano-design-city-2020-nowa-jakosc/

https://pointofdesign.pl/design/ikony-designu-na-wirtualnej-wystawa-i-made/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/interior-design-2021-nowa-rzeczywistosc-we-wnetrzach/


Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close