Search

Samochód elektryczny w stylu vintage

samochód elektryczny Fiat500-05

Samochód elektryczny, który w pełni oddaje istotę włoskiego, słodkiego życia – Fiat 500 Jolly Spiaggina Icon-e. Sposób na dobrą zabawę i powrót do rozkosznej prostoty ikony Fiata z lat 60. XX wieku, zmodernizowany zgodnie z dzisiejszym zrównoważonym sposobem myślenia.

samochód elektryczny Fiat500

Włoski, plażowy samochód elektryczny

Jasnożółty samochód elektryczny wręcz krzyczy „dolce vita”, gdy przemierza piękne drogi wokół jeziora Como. Klasyczny Fiat 500 jest już powszechnie uwielbiany jako jeden z najlepszych „samochodów dla każdego”, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. To włoski odpowiednik angielskiego Mini lub francuskiego Citroën 2CV. Jeszcze większą renomą cieszy się wersja Spiaggina, co po włosku oznacza „małą plażę”.

samochód elektryczny Fiat500-01

Zdejmowany dach i drzwi przełamują zwykłe fizyczne bariery dla interakcji osób dojeżdżających do pracy i tworzą metaforyczną otwartość w tym procesie. Elektryczny samochód Spiaggina EV bezszelestnie sunie po wąskich uliczkach idyllicznych wiosek nad jeziorem. Jego maksymalna prędkość  wynosi tylko około 50 km/h, jednak przy jeździe odkrytym autem, jest to wystarczające. Poza tym jest jeszcze jedna zaleta ślicznego, elektrycznego Fiata – im wolniej się przemieszcza, tym więcej pozytywnych reakcji przechodniów zyskuje.

samochódelektrycznyFiat500-02

Samochód elektryczny z Garage Italia

Samochód elektryczny Spiaggina Icon-e, powstał w firmie Garage Italia, której właścicielem jest Lapo Elann, ekscentryczny wnuk założyciela Fiata. aby wejść do auta trzeba odpiąć linę, przejść przez niski próg i zająć jedno z wiklinowych siedzeń. Co ciekawe nie ma w nim pasów bezpieczeństwa, ponieważ samochód ten powstał, zanim stały się obowiązkowe. Uruchamia się go konwencjonalnym kluczem w gnieździe w żółtej, metalowym desce rozdzielczej. Następnie wystarczy nacisnąć czarny przełącznik w lewo, aby samochód ruszył.

samochódelektrycznyFiat500-03

Kierownica jest duża, ma cienką obwódkę i nie ma wyraźnego wspomagania, ale samochód jest lekki i mały, więc manewrowanie jest proste. Przestrzeń na nogi z tyłu jest wystarczająca, ale nie jest to pojazd dalekiego zasięgu. Umieszczony centralnie wyświetlacz LCD wskazuje tryb, a także pozostały zasięg elektryczny. Według deklaracji wynosi on około 60 mil, jednak podczas testów okazało się, że jest on bliższy 40 milom. Jednak wynajmując auto na więcej niż 24 godziny, w bagażniku znajdziemy przewód do ładowania baterii, na kolejny dzień zabawy.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close