Search

BRODZIAK | najlepszy autor czarno-białych fotografii

Brodziak
Brodziak
Drzewo

Nagroda One Eyeland

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak. Potwierdził tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się fotografią czarno-białą.

One Eyeland to najlepsza na rynku galeria online i zarazem społeczność internetowa. W niej właśnie swoje prace udostępniają topowi fotografowie z całego świata. Przyznawane przez One Eyeland nagrody są szczególnie istotne dla fotografów, ponieważ w skład jury wchodzą uznani artyści z całego świata.

„Dobre zdjęcie to takie, które wzbudza emocje, skłania do refleksji i nie pozostawia widza obojętnym.”

Tak mówi zdobywca pierwszej nagrody w konkursie na najlepszego twórcę światowej fotografii czarno-białej – Szymon Brodziak. I faktycznie twórczość Polaka nie pozostawiła jury (oceniającego blisko 2 000 zgłoszeń z 65 krajów) obojętnym. Za swoje monochromatyczne prace (Drzewo, Żywopłot, Ballerinas, Rolls-Royce, Noti, Molo, Loop, Labirynt i Ana Portret) uzyskał aż 90 punktów(!), zdecydowanie wyprzedzając w rankingu pozostałych laureatów.

Ballerina
Ballerina

Mistrzostwo ponownie potwierdzone

Nagroda One Eyeland to kolejny laur dla Szymona Brodziaka – jego twórczość doceniano już wielokrotnie. Jeszcze jako student otrzymał nagrodę Johnnie Walker Keep Walking Award. Kolejne z jego marzeń urzeczywistniło się w 2013 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jury FashionTV Photographers Awards uznało go tam za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.

W 2015 roku Brodziak stał się najmłodszym artystą i pierwszym Polakiem, którego prace wystawiono w prestiżowym Muzeum Fotografii. Na wystawie „Newton.Horvat.Brodziak”, jego prace znalazły się w tym miejscu, będącym także lokalizacją Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Kolejny rok przyniósł artyście następne sukcesy. W Stanach Zjednoczonych zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards(2016) oraz w nagradzającym najlepsze zdjęcia monochromatyczne na świecie Black & White Spider Awards(2016).

Także w Europie stale doceniane są jego prace. W ostatnich latach otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris. Laury odbierał zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.

Żywopłot
Żywopłot

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close