Search

Miejski azyl w klimatycznej kamienicy

Studio Organic_pointofdesign.pl

Para inwestorów kochających sztukę i Francję postanowiła pójść w ślady dawnej artystycznej bohemy i na swoje miejsce do życia wybrała klimatyczne poddasze w jednej z kamienic na Starej Ochocie.

Projekt: Studio Organic

 

Poddasze wymagało niewielkiej przebudowy. Aby doświetlić przestrzeń, architekci dodali dodatkową, niezadaszoną lukarnę. Artystyczny klimat uzyskali dzięki połączeniu mebli vintage z najlepszymi europejskimi markami. Charakter wnętrz podkreśla także widoczna więźba dachowa. Otwarta przestrzeń pozwala na swobodny przepływ energii. W tym projekcie całkowicie zrezygnowano z tradycyjnego podziału. W zamkniętym kubiku umieszczono jedynie WC.

 

Projekt: Studio Organic

 

 

Projekt: Studio Organic

 

Strefa dzienna składa się z części wypoczynkowej, którą tworzą wygodne sofy marki Edra i stoliki kawowe. Jej sercem jest atrapa kominka ze świecami. Miękkości dodają dywany Cappelen Dimyr, a całość dopełniają obrazy, które Aga Kobus i Grzegorz Goworek odkryli w kopenhaskim showroomie Ruby Atelier. Obok, znajduje się część jadalniana z wewnętrznym balkonem. Duży, drewniany stół z krzesłami vintage tworzą przestrzeń sprzyjającą spotkaniom i bliskości. Jej ozdobą jest dekoracyjna lampa ze świecami.

 

Projekt: Studio Organic

Otwarta kuchnia składa się z przestrzeni roboczej, wyspy i minimalistycznej zabudowy. Charakteru dodają drewniane stołki vintage z francuskiego antykwariatu Atmosphère D’ailleurs oraz wisząca lampa marki Wästberg w kształcie stożka. Sypialnia jest połączona ze strefą kąpielową. Symbolicznie jej granice wyznaczają płytki marki Peronda. Z wolnostojącej wanny można podziwiać widok na miasto i pobliski kościół.

 

Projekt: Studio Organic

 

 

Projekt: Studio Organic
Projekt: Studio Organic

Zobacz także:

Organic Shelter czyli architektura w duchu slow

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close