Search

Pierwszy showroom Minotti w Skandynawii

showroom Minotti sztokholm 01

Włoski producent mebli właśnie otworzył nowy sklep flagowy w Sztokholmie. To jednocześnie pierwszy showroom Minotti w Skandynawii. Podczas Stockholm Design Week marka podjęła współpracę ze strategicznym partnerem i renomowanym sprzedawcą wysokiej klasy mebli Upgrade Living.

showroom Minotti sztokholm 10

Niewielki klejnot w sercu ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej Östermalm. Majestatyczne XIX-wieczne budynki otaczają jedną z centralnych ulic miasta, Strandvägen. Znajdujący się w jednym z nich showroom Minotti ma więc zapewnione czarujące architektoniczne tło.

showroom Minotti sztokholm 11

Projekt powstał za sprawą Minotti Studio, wewnętrznego działu kreatywnego w siedzibie Minotti. Showroom Minottu prowadzi odwiedzających szlakiem odkryć poprzez najnowsze kolekcje. Angażująca ścieżka ekspozycji wije się przez płynną sekwencję życia, restauracji i obszarów nocnych.

showroom Minotti sztokholm 02

Duże łuki pokryte metalicznym wykończeniem działają jak prawdziwe bramy do różnych środowisk. Pomagają zaakcentować sprytną grę perspektyw, zaprojektowaną tak, aby wzbudzić szereg różnych wrażeń, gdy odwiedzający stopniowo wkracza w przestrzeń.

showroom Minotti sztokholm 07

Wyrafinowana mieszanka wyselekcjonowanych materiałów ożywia interesujący czarno-biały kontrast kolorystyczny. Na podłogi wybrano trawertynowy marmur. Natomiast na ścianach boazeria i listwy z drewna dębowego w kolorze moka grają na przemian z powierzchniami z białego tynku i efektowną płytą z marmuru Panda. W rezultacie ta oprawa nadaje proponowanym aranżacjom dynamiczny rytm i minimalistyczną, graficzną estetykę.

showroom Minotti sztokholm 09

Showroom Minotti w Sztokholmie – skandynawskie oblicze włoskiej marki

Koncepcja wnętrza powstała z maksymalną dbałością o szczegóły i z wyraźnym naciskiem na uszanowanie skandynawskiego rygoru. Ekspozycję zanurzoną w jasnej, przyjaznej przestrzeni oświetla naturalne światło, które przenika przez trzy duże łukowe okna. Materiały, kształty i niuanse doskonale odzwierciedlają wrażliwość i dobrze zdefiniowaną osobowość Minotti. Jednocześnie ujawnia się talent włoskiej marki do akomodacji w różnych warunkach, estetykach i kulturach.

showroom Minotti sztokholm 05

Zadaliśmy sobie pytanie, jak showroom Minotti może wpasować się w rzeczywistość, w której wzornictwo ma silną tożsamość i długą historię, zachowując rozpoznawalność DNA marki, ale jednocześnie tworząc coś nowego. Chcieliśmy się wyróżnić i stworzyć nowy punkt odniesienia dla designu w mieście, wprowadzając atmosferę Minotti do ścisłości i minimalizmu Skandynawii. W rezultacie powstał projekt, w którym stonowaną architekturę ocieplają przyjazne wnętrza o domowym, a jednocześnie wyrafinowanym i „olśniewającym” charakterze, w którym każdy szczegół emanuje jakością.” Susanna Minotti, dyrektor ds. Dekoracji wnętrz

showroom Minotti sztokholm 04

Przestrzenie salonu ożywia starannie dobrana gama bestsellerów, charakterystycznych elementów z najnowszych kolekcji 2020 i 2021. Wśród nich nie mogło zabraknąć systemów siedzeń Connery i Blazer autorstwa Rodolfo Dordoniego. Oczywiście zachwycają również projekty Marcio Kogana / studio mk27, Nendo i GamFratesi. To bez wątpienia propozycja o wieloaspektowym i kosmopolitycznym duchu. Tu różne środowiska kulturowe projektantów płynnie łączą się, nadając formę i głos „designowi Minotti”.

showroom Minotti sztokholm 08

Otwierając showroom Minotti w Sztokholmie, marka umacnia swoją obecność w Skandynawii i oferuje nowe miejsce o międzynarodowym zasięgu dla profesjonalistów i entuzjastów wzornictwa, oczarowanych jakością i doskonałością „Made in Italy”.

showroom Minotti sztokholm 03

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/przewodnik-po-markach/minotti-2020-miedzynarodowy-design-we-wloskim-stylu/

https://pointofdesign.pl/design/roberto-minotti-o-esencji-wloskiego-stylu/

https://pointofdesign.pl/design/nie-tylko-nowe-meble-do-pokoju-dziennego/


Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close