Search

Francuska reintepretacja sportu w wykonaniu Jacquemusa x Nike

Jacquemus to przykład projektanta, który nie boi się wychodzić poza określone ramy mody. Zachwyca kolorami, historiami, spektakularnymi pokazami, które przeniósł w same serce Prowansji czy hawajskiej wyspy. Nieustannie tworzy opowieść o niekończącej się młodości, wolności, naturalności i pięknie. Każda z kolekcji inspirowana jest wyjątkowością natury i jej różnorodnością. Wszystko, uzupełniane jest natomiast przez historie i zdjęcia, które Simon udostępnia podczas jej tworzenia. Miłośnicy marki, mogą zatem uczestniczyć w każdym etapie tworzenia kolekcji. Połączenie Jacquemus x Nike owiano jednak tajemnicą.

Francuska reintepretacja sportu w wykonaniu Jacquemusa i Nike_pointofdesign.pl
Kampania Jacquemus x Nike / zdjęcia: Courtesy of Jacquemus

Współpraca Jacquemus x Nike oczami projektantów

Najnowsza współpraca z Nike to połączenie francuskiego, słonecznego szyku z nowoczesną użytecznością. Wspierany przez bogate dziedzictwo i historię Nike, Jacquemus kreuje świat, w którym sporty na świeżym powietrzu i boisku, łączą się w nowej, zintegrowanej estetyce. W nadchodzących kolekcjach odzieży i obuwia, których premiera rozpocznie się późnym latem, przeplatają się charakterystyczne wzory Nike z obuwiem i akcesoriami unisex. Stanowi to sposób na wprowadzenie zintegrowanego, sportowego stylu do codziennego życia. Jak mówi sam Simon Porte Jacquemus:

„W ramach współpracy z Nike, chciałem stworzyć kolekcję, która w minimalistyczny sposób reinterpretuje sportową odzież damską. Zawsze inspirowały mnie ubrania ACG w stylu vintage oraz kampanie Nike z lat 90. Mając na uwadze te obrazy, zaprojektowaliśmy damską odzież sportową ze zmysłowymi detalami i neutralnymi kolorami. Oczywiście wraz z własną interpretacją Humary, mojego ulubionego buta Nike. Ważne było, aby kolekcja była dostępna dla wszystkich sylwetek i stanowiła naturalne połączenie stylu Jacquemus i wydajności Nike”.

Francuska reintepretacja sportu w wykonaniu Jacquemusa i Nike_pointofdesign.pl
Simon Porte Jacquemus, zdjęcia: Courtesy of Jacquemus

Amerykański producent odzieży sportowej po raz pierwszy nawiązał współpracę z projektantem w 2018 roku. Nastąpiło to w związku z francuską kampanią koordynowaną przez Jean-Paul Gouda. To właśnie w niej Jacquemus wystąpił z drużyną FFF. Nike, choć posiada w swoim portfolio liczne kolaboracje – od Off-White, aż po Commes de Garcon, współpracę z Jacquemus określa jako zupełnie nowy kierunek.

„Kiedy współpracujemy w Nike, zawsze jest to związek 50-50. Każdy z partnerów łączy siły, aby posunąć się naprzód w sposób, który nie byłby możliwy do osiągnięcia w pojedynkę. W przypadku Jacquemus, czerpaliśmy z inspiracji stylem ACG w stylu vintage. Przeplatamy tkaniny Nike Dri-FIT z przemyślanym obuwiem, takim jak Humara, aby stworzyć połączenie sportu i stylu, które mogło powstać tylko dzięki współpracy Nike x Jacquemus”. Współpraca pozwala nam poszerzać kulturę sportu i definiować ją na nowo.” – mówi Jarrett Reynolds, wiceprezes Nike Catalyst Apparel Design.

Francuska reintepretacja sportu w wykonaniu Jacquemusa i Nike_pointofdesign.pl
Kampania Jacquemus x Nike / zdjęcia: Pablo di Parma
Francuska reintepretacja sportu w wykonaniu Jacquemusa i Nike_pointofdesign.pl

Kolekcja będzie dostępna od 28 czerwca wyłącznie w sklepie internetowym Jacquemus oraz w sklepach Nike.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close