Search

Mediolański apartament z lat 50. | jasna przestronność

mediolański apartament LG01

Mediolan to bez wątpienia stolica mody i sztuki. Tętni życiem, zachwyca designem i błyszczy luksusem. Widać to nie tylko na ulicach w postaci renesansowej architektury zabytków i designerskich rzeźb na ulicach. Gdy wejdziemy głębiej, do mieszkań, także znajdziemy charakterystyczne, doskonałe wyczucie stylu. Jednym z z takich przykładów jest mediolański apartament z lat 50. poddany całkowitej odnowie pod okiem uznanego architekta, Mattia Lorenzo Vittori. Nowa aranżacja wnętrz zachwyca nieskazitelną bielą ścian. Nie mogło tu także zabraknąć stylowej podłogi Listone Giordano oraz designerskich dodatków.  

mediolański apartament LG02

Mediolański apartament z bliska

Już od wejścia mediolański apartament zachwyca nas światłem i przestronnością. Kolejne pomieszczenia tworzą spójną, dobrze skomunikowaną całość. Jednym z największych atutów tego wnętrza są ogromne okna, za którymi rozpościera się wspaniały widok. Natomiast w wykuszowym oknie wychodzącym na taras zainstalowano drzwi, które rozsuwają się na całą szerokość. W ten sposób otwarto wnętrza na zewnątrz, dodający dynamiki i jeszcze więcej światła.

mediolański_apartament LG03

Harmonijne powierzchnie

Powierzchnie ścian pokryto naturalnym wapnem, są zatem naturalne i miękkie oraz aksamitne w dotyku. Nieskazitelna biel idealnie komponuje się ze stylową podłogą drewnianą Heritage traccia Civita z kolekcji Atelier od Listone Giordano. Dzięki specjalnemu wykończeniu lakierowany dąb francuski w jasnej tonacji przypomina w wyglądzie i w dotyku podłogę olejowaną. Projektant zachwycił się techniką strugania desek starymi metodami, i postanowił wykorzystać je także projektując listwy. W ten sposób szlachetne drewno, pokrywające równomiernie całą poziomą powierzchnię, nadaje przestrzeni nowoczesnego, a zarazem ciepłego klimatu.

mediolański_apartament LG04

Na specjalne zamówienie

Jeśli mowa o drewnie nie można nie wspomnieć o drzwiach i oknach, które wpisują się w spójną kompozycję. Wszystkie powstały na specjalne zamówienie, dzięki czemu nie odbiegają stylem ani tonacją od drewnianego parkietu. Dla jeszcze większej harmonii, podobny zabieg zastosowano przy wyborze mebli i dodatków dekoracyjncyh. Wieszane regały, szafy i kredensy wykonano zatem według autorskiego projektu Mattia Lorenzo Vittori. Dzięki temu idealnie wpisują się w całą przestrzeń mieszkalną. Całość dopełniają prawdziwe perły i kultowe przykłady włoskiego i skandynawskiego designu. Na pierwszy plan zatem wybija się atrakcyjne krzesło Wishbone Chair do jadalni z charakterystycznym oparciem w kształcie litery Y, zaprojektowane dla Carl Hansen & Son.

mediolański_apartament LG05

Projekty, takie jak ten autorstwa Vittori to kolejny dowód na to, że Mediolan jest centrum światowego designu, które wykształciło wielu utalentownych architektów wnętrz.

 

 

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close