Search

Mood Works z dwoma nagrodami w Paryżu

DNA Paris Design Awards

Studio architektury wnętrz Mood Works –  Karina Snuszka i Dorota Kuć, odniosło sukces w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design. Architektki zdobyły nagrodę w kategorii renowacja oraz honorowe wyróżnienie za wnętrza rezydencji.

„Apartament Kolekcjonera”

DNA Paris Design Award w kategorii renowacji przyznano Mood Works za projekt „Apartament Kolekcjonera”. Luksusowe mieszkanie mieści się w jednej z nielicznych ocalałych w czasie II Wojny Światowej warszawskich kamienic. Jury zwróciło uwagę na pieczołowitość przeprowadzonych prac i szacunek z jakim Karina Snuszka i Dorota Kuć potraktowały zabytkową tkankę.

 

Mood | Apartament Kolekcjonera
Mood | Apartament Kolekcjonera

 

Oryginalne parkiety, drzwi, okna oraz sztukaterie poddano starannej renowacji wykorzystując wiedzę lokalnych rzemieślników. W ten sposób minimalnie ingerowano w pierwotny układ pomieszczeń. Efektem wszystkich zabiegów projektowych i budowlanych jest wyjątkowy apartament. Został on wypełniony najwyższej próby polską sztuką współczesną oraz perełkami światowego wzornictwa.

 

Mood | Apartament Kolekcjonera
Mood | Apartament Kolekcjonera

 

Kunszt tej realizacji – świetny przykład łączenia starego z nowym – docenił między innymi najbardziej poczytny międzynarodowy magazyn poświęcony architekturze „Architectural Digest”. Także inne tytuły zajmujące się tematyką wnętrzarską zauważyły wyjątkowość projektu. Pisały o nim: holenderski „Residence”, niemiecki „Home”, a także polska edycja „Elle Decoration”.

Rezydencja w Ostrowie

Drugą realizacją duetu Snuszka i Kuć, która zwróciła uwagę jury konkursu DNA Paris Design jest wnętrze rozległego domu w Ostrowie. Projekt zyskał honorowe wyróżnienie w kategorii rezydencje. Inspiracją dla zaaranżowania wnętrza była otaczająca dom przyroda. Dlatego główną rolę grają tu naturalne materiały, kolory i światło. Dzięki temu wnętrze jest niezwykle przyjazną, pełną naturalnego światła przestrzenią, którą odbiera się wszystkimi zmysłami.

 

Mood | Rezydencja Ostrów
Mood | Rezydencja Ostrów

 

W realizacji wykorzystano najwyższej jakości materiały: lokalny granit, drewno pochodzące z certyfikowanych plantacji i naturalne tkaniny. Dużą część wyposażenia wykonali lokalni rzemieślnicy. W domu znalazły się specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane, elementy takie jak drzwi, klamki czy okładziny ścienne. Zastosowano zróżnicowane źródła światła a system inteligentnego sterowania pozwala na tworzenie wyjątkowych scen świetlnych. Wśród wyposażenia znalazło się wiele mebli znakomity włoskich marek, jak również wyszukane w galeriach lampy vintage.

 

Mood | Rezydencja Ostrów
Mood | Rezydencja Ostrów

 

Odwołujący się do świata natury projekt wnętrza domu całkowicie harmonizuje z jego otoczeniem. Przestrzenie w naturalny sposób się przenikają, panuje w nich atmosfera wyciszonej elegancji.

DNA Paris Design Awards

DNA Paris Design Awards to konkurs, którego celem jest wyróżnienie prac międzynarodowych architektów i projektantów, poprawiających jakość codziennego życie dzięki praktycznemu, pięknemu i innowacyjnemu sposobowi podejścia do projektowania. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są kategoriach takich jak: architektura, projektowanie graficzne, projektowanie produktu, wystrój wnętrz, architektura krajobrazu. Rozdanie nagród wszystkim zwycięzcom odbywa się rokrocznie w Paryżu podczas czerwcowej gali towarzyszącej Summer Design Conference.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close