Search

Caran d’Ache 849 Nespresso – ekologiczna wizja

Caran d'Ache 849 Nespresso

Co się dzieje, kiedy dwie szwajcarskie firmy podejmują współpracę w trosce o środowisko? Powstaje wyjątkowa, limitowana kolekcja doskonałych długopisów Caran d’Ache 849 Nespresso.

Eco design by Nespresso

Nespresso i Caran d’Ache kierowane wspólną potrzebą innowacji, jakości i ochrony środowiska połączyły siły, aby z przetworzonego aluminium po kapsułkach kawy stworzyć długopis o ponadczasowym wyglądzie. Limitowany Caran d’Ache 849 Nespresso jest uzupełnieniem kolekcji office firmy Caran d’Ache, a jednocześnie stanowi część projektu Second Life wprowadzonego przez Nespresso w roku 2016, w celu promowania recyklingu aluminiowych kapsułek.

Limitowana edycja długopisów Caran d’Ache

Opracowanie ​​limitowanej edycji stanowiło niemałe wyzwanie techniczne. Trzeba było stworzyć stop zachowujący nieodłączne cechy modelu 849 w całości wykonany z recyklingowanych kapsułek Nespresso. I tak w genewskim dziale badań i rozwoju firmy Caran d’Ache powstał długopis o barwie kapsułek Nespresso Dharkan. Stylowy dodatek, który nie tylko jest modny i elegancki, ale także społecznie odpowiedzialny.

Kreatywny recycling

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z tak prestiżową firmą jak Caran d’Ache, aby zaoferować społeczeństwu namacalny dowód na to, co można osiągnąć dzięki kapsułkom Nespresso zwróconym przez konsumentów po użyciu. Oprócz tego, że jest to długopis wyprodukowany ze szwajcarską jakością, to również potężny komunikat wysyłany do konsumentów, którzy oferując drugie życie zużytym kapsułką pokazują, że ich wkład w recykling jest kluczowy” mówi Niels Kuijer, dyrektor Nespresso w Szwajcarii.

„Ta współpraca jest zgodna z naszą filozofią, która od ponad 100 lat opiera się na zrównoważonym rozwoju, innowacji i kreatywności. Jesteśmy zachwyceni, że możemy być partnerem Nespresso w wyjątkowym projekcie, który dał początek niezwykłemu akcesorium piśmienniczemu” mówi dodaje Carole Hubscher, prezes Caran d’Ache.

Aluminimum – ponadczasowy materiał

Aluminium nadaje się do wielokrotnego przetworzenia, zachowując swoje pierwotne właściwości fizyczne. Kapsułki po kawie poddawane recyklingowi, mogą odradzać się w wielu różnych kształtach. Zbierane nieprzerwanie od 27 lat kapsułki są transportowane do Moudon, gdzie aluminium jest oddzielane od kawy. Fusy zostają przetworzone w energię odnawialną, a aluminium jest topione i wykorzystywane do wytwarzania nowych produktów.

DługopisCaran d’Ache 849 Nespresso jest trzecim po scyzoryku Victorinox Army i obieraczce warzywnej Zena kultowym i typowo szwajcarskim przedmiotem stworzonym z przetworzonych aluminiowych kapsułek Nespresso.

Zobacz także:

Nespresso chill out your summer w Warszawie

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close