Search

Maison&Object Paris – Nendo i Cappellini

Cappellini_Nendo - Maison&Object Paris

Podczas tegorocznych targów designu MAISON & OBJET PARIS firmy – włoska Cappellini i japońska Nendo świętują dekadę wspólnych projektów.

Wystawa zaprezentowana publiczności, w całości czarno-biała na tle showroomu w kolorze szampana, opowiada historię relacji poczynając od przeszłości, aż po dzień dzisiejszy. Cappellini była pierwszą firmą meblową, która rozpoczęła współpracę z młodymi projektantami japońskiego pochodzenia. Dziś utytułowane Nendo prezentuje swe prace w najbardziej prestiżowych muzeach i galeriach na całym świecie, a w 2012 roku zostało uznane designerem roku przez magazyn Wallpaper.

Wyjątkowość designu Nendo polega na jego elastyczności oraz sile kreatywnej czerpanej z zaskakującej prostoty postrzegania rzeczywistości – takiej jaką cieszą się jedynie dzieci.

Dziesięć lat współpracy tych dwóch firm to czas eksperymentów z materiałami zastosowanymi w minimalistycznych formach: stoliki Thin black i Island, metalowe regały Drop czy solidna kolekcja Peg.

Twarzą Nendo jest Oki Sato – kanadyjczyk japońskiego pochodzenia. Wizjoner i niezwykle utalentowany designer, który z pewnością wielokrotnie jeszcze nas zaskoczy swoimi pomysłami.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close