Search

Nowy zapach do domu od Fornasetti

Świece Mistero Fornasetti

Fornasetti Profumi to włoski dom wzornictwa, który od lat zajmuje się produkcją aromatyzowanych świec. Stworzony został przez Piero Fornasetti, a obecnie prowadzony jest przez jego syna, Barnabę Fornasetti.

Rodzinne dziedzictwo

W 2012 roku, Barnaba po raz pierwszy zaprezentował swoją własną autorską kolekcją. To marka, która łączy ze sobą pracę geniuszy różnych dziecin. Pierwszy zapach Otto  powstał przy współpracy z perfumiarzem Olivierem Polge, który jest synem słynnego Jaquesa Polge (znanego z wieloletniej pracy dla marki Chanel).

Nowy aromat

W tym roku zaprezentowano zupełnie nowy produkt – Misterio, będący częścią kolekcji L’Eclaireuse. Zapach zaprojektowany został przez zespół Robertet – domu perfumowego i charakteryzuje się tą samą wyszukaną hipnotyzującą nutą co Otto.

Inspiracja dla kompozycji

Zapach projektowany był w odniesieniu do paryskich, kobiecych wnętrz. To doskonale wyważona mieszanka zapachów drewna (które gra tu pierwsze skrzypce) oraz aromatów drzewa cedrowego, drewna sandałowego, świeżego, ale i aromatycznego cyprysa, różowego pieprzu oraz skórzanego zapachu labdanum. Pomimo swojego ostrego i wyraźnego charakteru, aromat jest zaskakująco delikatny. Nie przywołuje skojarzeń z ciężkimi zapachami kościelnych kadzideł, dzięki czemu najprawdopodobniej będzie pasował zarówno do zimowej jak i letniej aury.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close