Search

Rive Droite w stylu Gio Paganiego

Doskonale zachowany pałac z drugiej połowy XIX wieku stoi dumnie na prawym brzegu Sekwany, prezentując okazałą urodę ze wszystkich trzech stron, dzięki narożnej lokalizacji. Jego fryzy i cynkowy „kapelusz” w kolorze śliwki sprawiają, że jest to doskonały przykład architektury Ville Lumière.

Paryski pałac z XIX wieku stał się nowym domem dla designu włoskiego projektanta Gio Paganiego.

Rive Droite ma być przebudową mieszkania nad brzegiem Sekwany w Paryżu, w którym kolor mebli staje się filarem wystroju wnętrz. W pomieszczeniach zachowały się ewidentne ślady XIX wieku. Sztukaterie, futryny i drzwi są oryginalne, podczas gdy meble, zaprojektowane ze stonowanymi liniami, nadają pomieszczeniom bardziej współczesny wygląd poprzez zastosowanie kolorów i gry światła.

 

Salon ukazuje grę struktur i materiałów luksusowych obiektów projektu Gio Pagani.

Jest to neutralne pudełko, w którym dominuje materiał i kontrast chromatyczny. Aby scharakteryzować przestrzenie, odcienie szarości i czarny akcent nadany przez egzotyczny wzór, prowadzą stylistyczny wywód na temat francuskiego stylu.

Stonowana, klasyczna paleta moodboardowego zestawu podkreśla sedno projektu Rive Droit – jakość detali.

150 metrów kwadratowych zostało przeprojektowane tak, aby jadalnia stała się przestrzenią łączącą kuchnię z sypialniami. W jednym z dwóch salonów króluje fotel Ornella, projektu Gio Pagani, w aksamicie Japura identyfikując kącik do czytania, natomiast w drugim sofa Saint-Germain (tego samego włoskiego designera) tworzy biesiadną przestrzeń.

Jadalnia ze stołem Atomic w przydymionym lustrze tworzy gry światła, powiększając przestrzenie. Okna i drzwi z oryginalnymi fryzami upiększają otoczenie, dobrze doświetlone przez duże okna.

W głównej sypialni króluje Voyage d’un Nuit, ubrana w czarną lśniącą skórę, kontrastującą z jasnym i białym otoczeniem.

Łóżko Voyage d’un Nuit, projekt: Gio Pagani

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close