Wydanie – wiosna/lato 2015

Prywatne kody i obsesje Jean Paul Gaultiera to wywiad numeru najnowszego wydania „Guide to Metropolitan Living”.

Już na samym początku zapraszamy do nieco zwariowanego świata Jean Paul Gaultiera, który opowiada o swoich prywatnych kodach i obsesjach, stanowiących nierozłączne elementy jego 45-letniej twórczości.

Odważnie sięgamy po spektakularne przykłady sztuki konceptualnej i eksperymentalnej, by pokazać wielość pojęć piękna i artystycznej wrażliwości. Z ironią połączona wyniosłość i artefakty życia codziennego, w sztuce Wegmana, skłaniają do refleksji nad własną postawą i wartościami przypisywanymi dobrom materialnym. Olivier Jeffers żartuje natomiast z niedoskonałości ludzkiego umysłu i zawodności pamięci.

O tych, którzy na zawsze zapisali się w kartach historii światowego designu – Le Corbusier i Verner Panton, wspominamy w rozmowach i skondensowanych przeglądach ich największych osiągnięć. 50 lat po śmierci Le Corbusier analizujemy jego tezy idealnych wzorców piękna i proporcji, które ciągle jawią się nam jako aktualne i nowatorskie.

Wychodząc poza sferę wzornictwa przemysłowego i architektury, prezentujemy sylwetki trzech charyzmatycznych postaci świata high jewellery. Paloma Picasso, Victoire de Castellane i Harumi Klossowska de Rola – te kobiety rządzą rynkiem luksusowej biżuterii wyznaczając trendy i plastycznie budując obraz różnych oblicz współczesnej kobiety, wyrażonych w drogocennych kamieniach i kruszcach.

Najlepsza europejska architektura predestynowana do prestiżowej nagrody Miesa van der Rohe i najnowsze trendy z zakresu urbanistyki i transformacji aglomeracji miejskich – o tym w dziale Transform.

Nieco futurystyczne wizje najbliższej przyszłości branży motoryzacyjnej i lotniczej wprowadzają nas do świata niedawno uznawanego za science fiction. To jednak fascynująca przyszłość branży podążającej za coraz większą mobilnością człowieka.

Jak zwykle dzielimy się wskazówkami na temat tego, co najmodniejsze we wnętrzach i pokazujemy nowości z największych targów designu – Salone del Mobile.

A to zaledwie przedsmak tego, co jeszcze kryją łamy wydania wiosna-lato 2015. Czytajcie dalej.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close