Search

Wspomnienia i ekspresja

Ganna Design projekt_Taipei

Projekt Chorus zrealizowany przez Ganna Design to przykład nowoczesnej industrialnej architektury połączonej ze współczesnym kolorowym wzornictwem.

Tajwańskie Taipei przytuliło tego starego gościa, który od 30 lat wpisuje się w tkankę architektoniczną miasta. Dla właściciela, który wychował się w tym właśnie apartamencie, jest to sentymentalna podróż do lat dziecięcych – stąd starania projektantów wnętrz by je zachować za wszelką cenę. Funkcjonalność miesza się z kolorowymi flashami przeszłości, które tutaj przyjęły obraz ultra nowoczesnych mebli i dodatków.

Długi stół, otoczony kolorowymi krzesłami – ikonami to centralny punkt strefy relaksu. Tuż obok, stylizowane na materace, piękne, obszerne kanapy Roche Bobois zaprojektowane przez Jean Paul Gautiera. Przełamanie szarości ścian stanowi landrynkowy róż, w różnych odmianach i tonacjach. Mimo jego konotacji nie wygląda infantylnie czy kiczowato. Mówi o ekspresyjności użytkowników podobnych do siebie lecz mimo wszystko różniących się detalami.

 

Zdjęcia Siew Shien Sam/MWphotonic

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close