Search

Armani Casa na amerykańskim wybrzeżu

Rezydencje Armani Casa Miami 01

Rezydencje Armani Casa to pierwszy projekt apartamentów w Stanach Zjednoczonych, a także największy zrealizowany do tej pory przez słynny dom mody. Kwintesencja włoskiego poczucia smaku zawitała do Miami, gdzie w rolę bohaterów realizacji wcieliło się niesamowite otoczenie oraz światło. We wnętrzach natomiast króluje elegancja znana z lat 30. XX wieku.

Rezydencje Armani Casa Miami 02

Lokalizacja jest nieprzypadkowa, ponieważ Sunny Isles to klejnot słynnej na całym świecie linii brzegowej Południowej Florydy. Tutaj panuje atmosfera wyrafinowanego relaksu, a nieopodal liczne sklepy oferują to co najlepsze w światowej modzie. Liczne butiki, restauracje i kawiarnie Bal Harbour gwarantują różnorodność i najwyższą jakość w nieskrępowanym, luksusowym wydaniu. Jeśli dodamy do tego możliwość wykorzystania w pełni tropikalnego stylu życia, czyli nurkowanie, pływanie, żeglowanie, trudno wyobrazić lepsze miejsce dla miłośników nadmorskich klimatów.

Rezydencje Armani Casa Miami 03

Art Deco wg Armani Casa

Nurt artystyczny, którego wyrafinowany styl, symetria, świeża kolorystyka i zakrzywione linie przenikają wszystkie przestrzenie. Złota epoka dekoracji stanowi wspólny wątek, a także odzwierciedla kluczową inspirację badań stylistycznych Giorgio Armaniego. A mowa o projekcie Rezydencje Armani Casa, który zainaugurowano 6 marca w Sunny Isles Beach w Miami na Florydzie.

Rezydencje Armani Casa Miami 04

Jest to jak dotąd największy tak duży projekt do tej pory opracowany i zrealizowany przez Studio Projektowania Wnętrz Armani Casa. 308 apartamentów ulokowanych na 60 piętrach wieżowca wypełnia elegancja znana ze stylistyki Giorgio Armaniego. Apartamenty podzielono na 6 różnych typów, jednak Armani Casa odpowiada także za estetykę części wspólnych. Rezydencja obejmuje bowiem wiele udogodnień, od salonu, przez pokój cygar i win, pokój gier, bar i restaurację, aż po teatr.

Rezydencje_Armani_Casa_Miami 06

Ten projekt mieszkaniowy zrealizowała grupa sprawdzonych profesjonalistów z kilku uzupełniających się branż. Poza Studio Armani Casa, za projekt odpowiada Cesar Pelli i jego firma architektoniczna Pelli Clarke Pelli. Za architekturę krajobrazu odpowiada Enzo Enea, a inne obszary oddano The Related Group i Dezer Development.

Rezydencje_Armani_Casa_Miami 07

 

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/ralph-lauren-zmieni-portugalskie-wybrzeze/

https://pointofdesign.pl/architektura/drapacz-chmur-chinska-specjalnosc/

https://pointofdesign.pl/design/zlota-44-apartament-pokazowy-oxygen/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close