Search

Biuro KAAN wewnątrz historycznego budynku

Biuro KAAN w Rotterdamie

KAAN to biuro architektoniczne, zlokalizowane w Rotterdamie. W związku z jego rozrostem oraz zaangażowaniem w wielkoskalowe projekty, studio zdecydowało się na stworzenie nowej siedziby, która umożliwiłaby komfortowe warunki pracy oraz miejsce do tworzenia inspirujących projektów. Nowa lokalizacja to wnętrze byłego banku De Nederlandsche Bank HQ.

Architektura historyczna wobec nowoczesnej

Oryginalna ceglana fasada budynku, znajdującego się w okolicach Mostu Erasmusa, zaprojektowana została przez profesora Henri Timo Zwiers w latach 1950-55. Zachowaną mozaikę w budynku wpisującym się w otaczające nowoczesne konstrukcje architektoniczne wykonał za to holenderski artysta Louis van Rode.

Przemyślane przestrzenie

Dikkie Scipio, partner biura architektonicznego, projektował je z myślą o stworzeniu przestrzeni, w której ludzie chętnie dzielą się wiedzą. Równocześnie, chciał przywrócić życie pierwotnemu duchowi zastanego budynku. Na wnętrze biura, liczącego obecnie 1.400m2, składają się przede wszystkim przestrzenie betonowe wykończone w industrialnym stylu. Wysokie sufity oraz wielkie okna sprawiają, że pomieszczenia są jasne i doświetlone. Betonowe słupy zaburzają linearność przestrzeni, podobnie jak korytarze, które łączą ze sobą sale konferencyjne, miejsca dla spotkań z klientami, oraz projektowy open-space.

Praca w estetycznych wnętrzach

To budynek, który sam wyraźnie przemawia swoją historią i dorobkiem. Wewnątrz znalazło się ponad 80 stanowisk pracy. Zastosowano nowe materiały, jednak oryginalny charakter budynku został zachowany. Posadzi wykonane z ciemnego drewna orzechowego stanowią piękny, miękki kontrast dla odsłoniętych betonowych stropów i filarów.

 

Zobacz także:

Henri Cleinge projektuje biura w Montrealu

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close