Search

Dawny blask starej architektury

Inwestycje Fenix Group

Dziś po blisko stu latach, kamienice w centrum Warszawy, na Powiślu i Starej Pradze, odzyskują swoją dawną świetność, klasę, elegancję i szyk.

Już sam widok kamienicy przy ul. Hożej 50 sprawia, że mamy poczucie, iż czas się zatrzymał, a w zasadzie, że cofnęliśmy się w czasie o sto lat. Jednak wchodząc na teren kamienicy nie sposób nie dostrzec nowoczesnego wjazdu do garażu podziemnego. Przechodzimy przez dziedziniec i wchodzimy do jednej z klatek schodowych, która już od progu zachwyca pięknymi drewnianymi drzwiami wejściowymi. Na klatce schodowej wzrok przyciągają ręcznie kute na wzór oryginalnych balustrady, marmurowe schody, sztukaterie, kaflowe dywany na podłogach i pięknie wyrzeźbione drzwi. Rewitalizacją tych ocalałych pereł architektonicznych zajmuje Fenix Group. W tych kamienicach historia przeplata się z nowoczesnością. Tradycyjne zdobienia i sztukaterie przypominają o dawnej świetności i elegancji tych lokali, natomiast nowoczesne funkcjonalności w postaci parkingu podziemnego, windy, klimatyzacji, pozwalają cieszyć się doskonałymi rozwiązaniami stosowanymi współcześnie . W tych odrestaurowanych kamienicach są też apartamenty z zielonymi tarasami na dachach, z których widok na Centrum Warszawy jest niepokojąco piękny, gdyż cała panorama miasta jest w zasięgu ręki, podobnie jak życie kulturalne i towarzyskie, bez ograniczeń czasu i przestrzeni.

Oprócz Hożej 50, Fenix Group oferuje także apartamenty i mieszkania w kamienicy w stylu Art Deco, która znajduje się na ul. Górnośląskiej 7A. To wyjątkowe miejsce, albowiem nawiązywać będzie do jednego z najbardziej wysmakowanych styli, który zharmonizował geometryczne kształty z wtopionymi w nie dekorami, które przełamują kształty bryły, a także niezwykle świeżymi kolorami, które podkreślają radość i kult życia, który towarzyszył tej epoce w okresie międzywojennym. Jedną z kultowych postaci tego okresu była polskiego pochodzenia malarka i artystka Tamara de Lempicka, której obrazy dziś sięgają kilku milionów dolarów na aukcjach w Nowym Jorku, a wśród miłośników jej malarstwa są m.in. Jack Nicholson i Madonna.

Więcej ciekawej architektury, która odzyskała swój dawny blask można znaleźć pod adresami: Poznańska 16, Koszykowa 49A i Noakowskiego 16.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close