Search

Nowa przestrzeń biurowa dla Ancestry

Biuro w Utah

Ancestry to amerykańska firma zajmująca się zbieraniem oraz udostępnianiem informacji na temat relacji genealogicznych. Biuro architektoniczne Rapt Studio zaprojektowało nową siedzibę dla niej, której tematem przewodnim dziedziczenie kulturowego i ewolucyjnego dorobku.

Funkcjonalne wnętrza

We wnętrzu znalazły się wygodne przestrzenie do odpoczynku, wyposażone w najbardziej wyszukane technologie przestrzenie do spotkań i działań służbowych oraz wieloosobowe stoły. Głównym celem funkcjonalnym siedziby znajdującej się w Utah jest pomoc ludziom w odnajdowaniu swoich prywatnych historii. W związku z tym, nowa przestrzeń miała współgrać z ideą opowiadania swojej historii.

Imponująca skala

Kompleks znajduje się na ogromnej przestrzeni liczącej ponad 10 akrów i zlokalizowany jest w centralnej części miasta. Na budynek składają się cztery kondygnacje zawierające w sobie sale konferencyjne, biura, centrum fitness, kawiarnię połączoną z restauracją oraz zewnętrzne patio przeznaczone do spotkań towarzyskich. W całym budynku eksponowane są dzieła sztuki skupiające się na tematyce abstrakcyjnych idei takich jak historia, rodowód czy genetyka.

Z pomieszczeń ośrodka obserwować można impresywne panoramy na górę Timpanogonos oraz piękne wsi znajdujące się okolicy. To ogromne przestrzenie, w których znajduje się największa światowa baza danych genealogicznych. Założona została 1980 roku i od tamtego nieodmiennie działa w celu  opisywania relacji i korzeni abstrakcji regionalnych migracji, genealogii, genetyki oraz danych znanych obiektów w przestrzeni.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/henri-cleinge-projektuje-biura-w-montrealu/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/co-working-w-stylu-art-deco/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close