Search

Cédric Ragot i dywany The Density

Cédric Ragot projektuje dywany

Dywany serii The Density to ekskluzywne i unikatowe produkty, ręcznie wyszywane w Indii. Wszystkie z nich powstają są w etycznych warunkach pracy, więc dodatkowo sygnowane są przez Rugmark. Wytwarzane są poziomo przeplatanej wiskozy oraz dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych. Grubość dywanu to 5mm, a standardowy wymiar do 200x300cm, jednak istnieje możliwość wyprodukowania dowolnego innego rozmiary. Zachwycają delikatnymi, hipnotyzującymi gradacjami kolorystycznymi.

Piękno we wnętrzu

Cédric Ragot uznaje, że „dywany serii The Density to dwuwymiarowa ekspresja przestrzeni, której wzór i kolor pozwala na formowanie świata wyrażonego w 3D.”Cena wyjściowa pojedynczego dywanu to 1800 dolarów.

Utalentowany projektant

Ragot słynie ze swojej wszechstronności. Jest polimorficznym projektantem, który nie raz wykazał się wielowymiarowym podejściem do wzornictwa przemysłowego i kreatywności projektowej. Na swoim koncie ma już współprace między innymi z markami takimi jak Paco Rabanne Parfums, Cappellini, Rosenthal, Veuve Clicquot, Panasonic, Krups, LaCie czy Häagen-Dazs. Jego wyjątkowe projekty zapracowały na prestiżowe nagrody takie jak Good Design Award w 2007 roku, Wallpaper* Design Award w 2008 oraz dwie nagrody Red Dot Design w 2009 i 2012 roku. Co więcej, niektóre z zaprojektowych przez niego produktów wybrane przez Fonds National d’Art Contemporain wystawiane są w Paryżu, Hanowerze, Nowym Jorku czy Milanie.

 

Zobacz także:

Duńska jakość i hiszpański temperament w kolekcji Georg Jensen

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close