Search

Kenneth Cobonpue – oda do wiosny

Kenneth Cobonpue Bouquet 03

Delikatność, beztroska, żywotność – tak Kenneth Cobonpue postrzega wiosnę i przedstawia ją w swoich projektach. Widzi ją jako przebudzenie ziemi, która powraca tętniąca życiem, a obiekty, które tworzy także emanują witalnością i energią.

Kenneth Cobonpue Bloom 01
Bloom

Kenneth Cobonpue chce oddać hołd tej wyjątkowej chwili, tworząc akcesoria, które czerpią inspirację z otaczającej go przyrody. Jednak, podobnie jak w jego stylu projektowania, cechują się także międzynarodowym charakterem.

Kenneth Cobonpue
Kala

Filipiński projektant studiował wzornictwo przemysłowe w Nowym Jorku i ukończył naukę w Europie (Włochy i Niemcy), gdzie również pracował. Po powrocie do Cebu (jego rodzinnego miasta) odkrył, że ​​nowoczesny design może mieć nowe oblicze, wykorzystując naturalne włókna i materiały. Zaczął więc tworzyć dzieła sztuki użytkowej, będące alternatywą dla zachodniej definicji nowoczesnego designu.

Twiggy, Kenneth Cobonpue
Twiggy

Jego wyjątkowy i wspaniały organiczny design zrodził się z równowagi między poszukiwaniem materiałów a innowacyjnymi, ręcznymi procesami produkcji. Poezja i zdumienie towarzyszą nam w życiu codziennym. Zupełnie tak jak fotel Bloom, lampy Fandango i Poppy oraz stolik kawowy Bouquet.

Kenneth Cobonpue Bloom 02
Bloom

Kenneth Cobonpue i fotel Bloom

Powitaj organiczne piękno ogrodu we wnętrzach. Zainspirowany delikatnym kwiatem, Bloom składa się z setek delikatnych ściegów, które promieniują ze środka siedziska. Wykonany ręcznie z mikrofibry przyszytej do góry wzmocnionej włóknem szklanym, wyrasta z obrotowej stalowej podstawy. Zdobył nagrodę SIDIM Prix D’Excellence Coup De Coeur w Montrealu w 2011 roku. W 2009 roku zdobył nastomiast nagrodę Maison et Objet Coup De Coeur przyznaną przez Home Magazine.

Kenneth Cobonpue Fandango 01
Fandango

Lampy Fandango i Poppy

W wiszącej lampie Fandango Kenneth Cobonpue oddaje siłę i ekspresję wirującej w przestrzeni tancerki flamenco. Płatki tkaniny bawełnianej są ukształtowane tak, aby rozpraszały światło i przedstawiały dramat tańca na wietrze.

Kenneth Cobonpue Poppy 01
Poppy

Natomiast Poppy to zbiór ręcznie robionych kwiatów przypominających kwiaty świeżo zerwane z ogrodu. Złożone płatki są laminowane materiałem Tyvek i przymocowane do siebie na drucianej ramie, nadając ciepły blask każdemu pomieszczeniu.

Kenneth Cobonpue Bouquet 02
Bouquet

Stoliki Bouquet

Bouquet przyciąga wzrok widza, ponieważ wyróżnia się w organicznym krajobrazie. Delikatne linie charakterystycznego kwiatowego wzoru reliefowego zdobią polimerowy blat wzmocniony włóknem szklanym z kontrastującą podstawą ze stali nierdzewnej.

Kenneth Cobonpue Bouquet 01
Bouquet

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/kennethcobonpue-azjatycki-design-w-europie/

https://pointofdesign.pl/design/kenneth-cobonpue-rytm-natury/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/design-organiczny-w-wykonaniu-ukrainskich-projektantow/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close