Search

Śródziemnomorski styl: Patricia Urquiola dla Laufen

showroom

Ciężko jest pisać o łazienkowym showroomie, jako o czymś nadzwyczaj interesującym. To jednak zmienia się, gdy w grę wchodzi pomysłowość Patricii Urquioli. Hiszpańska projektantka za sprawą swego midasowego dotyku nadała salonowi łazienek Laufen w Madrycie magicznego blasku.

Szwajcarski Laufen w madryckim wydaniu

Zlokalizowany w historycznej kamienicy z początku XX wieku showroom, został stworzony z myślą o projektantach wnętrz oraz architektach, którzy przebywając w nim mogą dowolnie eksperymentować z najnowszą kolekcją marki oraz czerpać inspiracje do swoich projektów łazienek. Urquiola zadbała także o to, by dotąd zimne surowe łazienki Laufen nabrały śródziemnomorskiego ciepła.

Jednym z najciekawszych pomysłów było zdecydowanie zawieszenie na ścianie rzeźb w kształcie umywalek oraz łazienka z dwiema symetrycznie stojącymi pomiędzy kolumnami wannami. Projektantka dodała także odrobinę koloru marmurowym cokołom. Ekspozycje zdobią też kolorowe stoliki oraz przyciemniane okiennice z opalizującego szkła przywodzące na myśl kolekcję projektantki „Shimmer” stworzoną dla Glas Italia.

Elegancki minimalizm

„Chodziło o to, by stworzyć przestrzeń wielofunkcyjną”, wyjaśnia Urquiola. „Stworzyć taki showroom, który zainspiruje innych do działania. Stworzyć przestrzeń elegancką, a zarazem minimalistyczną.” Drewno, pleksi, żywica oraz marmur tworzą idealne tło dla armatury łazienkowej Laufen, pochodzących z kolekcji Konstantina Grcic oraz Toana Nguyena, którzy w swoich projektach wykorzystali bardzo delikatną ceramikę SaphirKeramik.

Każde pomieszczenie wykończone jest złotymi detalami podkreślającymi elegancję, o którą dba marka, a tym samym idealnie wpasowuje się w kolory dominujące w hiszpańskiej stolicy.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close